Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Umowa na budowę zewnętrznych basenów w Radomyślu Wielkim podpisana

Opublikowano: 2023-02-10 23:50:29, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RADOMYŚL WIELKI. Inwestycja będzie kosztować 5,7 mln zł. Blisko 80 proc. pozyskano z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Umowa na budowę zewnętrznych basenów w Radomyślu Wielkim podpisana

 

Do przetargu, który odbył się w grudniu, zgłosiło się czterech chętnych. Po analizie złożonych ofert zdecydowano, że baseny wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Fachman z Dębicy. Swoje usługi wyceniło ono na 5 704 942 zł (brutto). Wykonawca ma czas na realizację tego przedsięwzięcia do 9 czerwca br.

 

Baseny będą zlokalizowane przy ul. Przemysłowej w Radomyślu Wielkim, przy miejskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym, w ramach którego już istnieją stadion, boiska sportowe, tereny rekreacyjne z zielenią i stawami.

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Kompleks basenowy składać się będzie głównie z dwóch basenów rekreacyjnych o wymiarach ok. 22,6 m x 12,7 m - o głębokości 1,2 m oraz 9 x 12,7m - o głębokości 0,6 metra. Oba będą wykonane w technologii basenowych niecek napowierzchniowych.

 

Do tego dojdą dwie zjeżdżalnie wodne z hamowniami (szeroka i rurowa o wys. do ok. 3,5 m) i splash park z jedną małą zjeżdżalnią wodną dla dzieci w wieku 1-4 lat, stanowiący wodny plac zabaw. Ponadto przewidziano: natryski zewnętrzne oraz brodziki do płukania stóp; drewniane pomosty o szerokości z barierkami; pomieszczenia techniczne, przebieralnie i toalety oraz pomieszczenia dla technologii uzdatniania wody i stanowisko dla ratowników.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Teren inwestycji będzie wyposażony w małą architekturę, nowe nasadzenia zieleni, plażę, oświetlenie, monitoring i stojaki dla rowerów.