Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Ruszyła rekrutacja na semestr letni 2022/2023 we WSIiZ

Opublikowano: 2023-01-09 10:16:29, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Dziś (9 stycznia br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna rekrutację na nadchodzący semestr letni roku akademickiego 2022/2023. Wśród nowości są kierunki: Zrównoważony rozwój w gospodarce na ścieżkach polskojęzycznych (studia II stopnia) oraz Social Work (studia I stopnia) na ścieżkach anglojęzycznych).

Fot. WSIiZ

Fot. WSIiZ

 

Kierunek Zrównoważony rozwój w gospodarce będzie prowadzony na studiach II stopnia na ścieżce polskojęzycznej, w formie niestacjonarnej, czas trwania studiów to tylko 3 semestry.  

- Coraz częściej firmy poszukują pracowników na stanowiska specjalistów, menedżerów czy dyrektorów ds. zrównoważonego rozwoju. Studia dadzą im rzetelną wiedzę z różnych obszarów tak, by rozumieli mechanizm zmian klimatycznych, mieli świadomość jakie działania na poziomie firm mogą przeciwdziałać tym zmianom oraz byli partnerami do współpracy dla kierowników różnych działów - mówi dr Małgorzata Gosek, prorektorka WSIiZ ds. nauczania.

Natomiast kierunek Social Work (Praca socjalna) będzie realizowany na studiach I stopnia na ścieżkach anglojęzycznych, wyłącznie w formie stacjonarnej.

- Absolwenci kierunku kierunek social work (praca socjalna) zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności do udzielania profesjonalnej pomocy jednostkom, rodzinom i grupom społecznym znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Będą mogli pracować w takich instytucjach jak w ośrodki pomocy społecznej, organizacje wspierające rodziny, placówki opiekuńczo-wychowawcze, domy pomocy społecznej czy ośrodki dla uchodźców – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, opiekunka kierunku. - Absolwenci będą mogli również pracować zagranicą, ponieważ pracownicy socjalni są poszukiwani w wielu krajach. Koncepcja kształcenia na kierunku Praca socjalna została oparta o analizę szerokiego kontekstu zmian zachodzących we współczesnym świecie. Starzejące się społeczeństwo, zwiększona częstotliwość występowania niepełnosprawności i problemów ze zdrowiem psychicznym, rosnące nierówności, migracje, to czynniki zwiększające zapotrzebowanie na pracowników socjalnych, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach UE. Stąd też oferujemy studia w języku angielskim, co znacząco zwiększy możliwości zatrudnienia naszych absolwentów.


Ponadto trwa rekrutacja na kierunkach, które cieszą się największym zainteresowaniem kandydatów oraz odpowiadają oczekiwaniom współczesnego rynku pracy. 

 

Rekrutacja na semestr letni na rok akademicki 2022/2023:

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Studia II stopnia w języku polskim (tylko w formie niestacjonarnej):

- Zrównoważony rozwój w gospodarce

- Informatyka

- Cyberbezpieczeństwo – odrębna ścieżka kształcenia

 

Studia I stopnia w języku angielskim (w formie stacjonarnej):

- Social Work

- Nursing

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

- Computer Science

- International Business Management