Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Firma Erbud zrealizuje kolejne etapy rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc

Opublikowano: 2022-12-09 09:32:37, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 zarezerwował na to zadanie 40 533 019 zł. Wystarczyło...

Fot. Erbud

Fot. Erbud

 

O kontrakt walczyły dwie firmy: warszawski Erbud z ceną oferty 39 139 518 zł oraz Pesam z Dębicy - 39 665 134 zł. Ostatecznie wybór padł na pierwszą z ofert. Erbud był zresztą także wykonawcą poprzedniego etapu inwestycji, której realizacja zaplanowana została na trzy etapy.

 

Zakończony już pierwszy etap inwestycji obejmował: rozbudowę budynku o pięciokondygnacyjny segment D i część segmentu B; przebudowę piwnic w segmencie C z węzłem cieplnym; przebudowę przyłączy i sieci zewnętrznych; budowę zjazdu z ul. Lubelskiej i dróg wewnętrznych; budowę budynku gazów medycznych; wykonanie fundamentu pod zbiornik tlenowy; budowę stacji transformatorowej i agregatu prądotwórczego; montaż instalacji fotowoltaicznej; zakup i montaż wyposażenia i sprzętu medycznego oraz zagospodarowanie terenu - nasadzenie zieleni.

 

Kilka miesięcy temu KSW nr 1 rozpisał przetarg na realizację dwóch kolejnych etapów inwestycji.

 

Etap drugi przebudowy i rozbudowy Centrum obejmować ma przede wszystkim: „wyburzenie istniejącego segmentu „B” i werandy dla karetek, a w jego miejsce budowa nowego 5-cio kondygnacyjnego budynku o nowych gabarytach wraz z werandą dla karetek”.

 

Do tego, oczywiście, wykonanie wszystkich instalacji - także tych medycznych, jak np. gazów medycznych - budowę dróg i dojazdów oraz nasadzenia zieleni.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

W nowym segmencie zaprojektowano: na poziomie piwnic - pomieszczenie izby przyjęć z pomieszczeniami pomocniczymi, pomieszczenia szatniowe z węzłami sanitarnymi. Na parterze znajdą się zaś pomieszczenia centralnej rejestracji do wszystkich przychodni specjalistycznych i gabinety lekarskie przychodni, na I piętrze pomieszczenia Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc, na II piętrze pomieszczenia Oddziału Rehabilitacji Pulmunologicznej, a na III piętrze pomieszczenia techniczne: wentylatornia, serwerownia.

 

Z kolei w trzecim etapie planuje się przebudowę pomieszczeń w segmencie „A”: przebudowę poziomu niskiego parteru; przebudowę części pomieszczeń parteru, I i II piętra oraz wszystkich pomieszczeń III piętra. Budynek otrzyma też nową stolarkę okienną. Przebudowana zostanie również istniejąca oczyszczalnia ścieków. Plus zmodernizowane zostaną wszystkie niezbędna instalacje.

 

Po przebudowie w segmencie „A” znajdą się: na poziomie piwnic - Pracownia Rehabilitacji Pulmunologicznej (sale terapeutyczne), pomieszczenia szatniowe, pomieszczenia techniczne, na parterze pomieszczenia: Poradni chirurgicznej, Poradni Bronchoskopii, pomieszczenia diagnostyczne Przychodni, na I piętrze pomieszczenia Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc, na II piętrze gabinety lekarskie, a na III piętrze pomieszczenia Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc - Pododdział Bezdechu oraz pomieszczenia administracyjne.

 

Inwestycja ma potrwać do końca 2023 r.

 

KSW nr 1 udało się również rozstrzygnąć przetarg na Inżyniera kontraktu przy kontynuacji inwestycji. Tu szpital przygotowany był na wydatek nawet 729 594. Postępowanie wgrała firma EMG Engineering&Management Group z Warszawy. Kontrakt będzie opiewał na kwotę 551 040 zł.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Wszystkie procedury przetargowe szpitalowi udało się przeprowadzić szybko i sprawnie. A spieszyło mu się z wyborem wykonawcy, bo termin zakończenia realizacji inwestycji uwarunkowany jest koniecznością rozliczenia i zakończenia projektu w ramach RPO WP na lata 2014-2020 (projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

 

 .