Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Jeżowe zabiera się za projektowanie nowego Domu Kultury

Opublikowano: 2022-11-28 20:24:37, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

GMINA JEŻOWE. Ogólnie jednak już wiadomo, jak przyszła placówka będzie wyglądać. Koncepcję opracowało rzeszowska pracownia S.T. Architekci.

Fot. ST Architekci

Fot. ST Architekci

 

Do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji, potrzebna jest jednak kompleksowa dokumentacja przetargowa wraz ze wszystkimi koniecznymi uzgodnieniami i pozwoleniami. Tym właśnie ma się zająć pracownia architektoniczna, wyłoniona w ogłoszonym właśnie przetargu.

 

Planowana do realizacji inwestycja objąć ma budowę nowego budynku Domu Kultury i łącznika z istniejącą szkołą muzyczną. Obiekt ma mieć 3 nadziemne kondygnacje i będzie niepodpiwniczony. Na parterze znajdą się ciągi komunikacyjne - korytarze, szyb windowy, hall, wielofunkcyjna sala widowiskowo-koncertowej ze sceną oraz 255 widownią (wraz z zapleczem), toalety, klubokawiarnia wraz z zapleczem, strefy biblioteki / mediateki gminnej oraz pomieszczenia socjalne i techniczne. Z kolei na piętrze zlokalizowane mają zostać pomieszczenia biurowe, pracownia muzyczna, studio nagrań, pracownia sztuk plastycznych, mała sala wielofunkcyjna, sali fitness, sala prób tanecznych oraz pomieszczenie socjalne, sanitariaty. I wreszcie, na poddaszu zaplanowano jedynie pomieszczenia techniczne.

 

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Na pierwszej kondygnacji wstępnie zaprojektowano też obszerne tarasy, stanowiące element urozmaicający bryłę budynku oraz będący przestrzenią zewnętrzną bezpośrednio połączoną z funkcjami użytkowymi.

 

Powierzchnia zabudowy budynku wynieść ma 1713,50 m2, zaś powierzchnia całkowita - 5054,70 m2.

 

Koszt opracowania dokumentacji projektowej gmina oszacowała na 177 618 zł. Czy nie jest to aby zbyt niska kwota, urzędnicy w Jeżowem przekonają się już 6 grudnia.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Sam projekt powinien być gotowy w październiku 2023 r.