Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Okradli i pobili starszego człowieka, ale szybko wpadli

Opublikowano: 2022-06-16 10:39:30, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W czwartek (9 czerwca 2022 r.), przed godziną 20, na jednym z rzeszowskich osiedli doszło do napadu rozbójniczego. Do  71-letniego mężczyzny, siedzącego przed swoim garażem, podeszło dwóch młodych ludzi. Zaproponowali mu zakup radia, a kiedy 71-latek odmówił, odeszli. Po chwili obaj wrócili na miejsce i wtedy jeden z nich, wyjął mężczyźnie z kieszeni 300 złotych. Kiedy właściciel zażądał zwrotu, drugi z młodzieńców popchnął go, przez co napadnięty upadł na ziemię. Jeden z napastników uderzył ofiarę w twarz. 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Sprawcy uciekli z miejsca, a 71-latek o całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze upewnili się, że pokrzywdzonemu nic nie grozi i rozpoczęli poszukiwanie podejrzanych.

Na podstawie opisu sprawców i zebranych informacji, policjanci wytypowali podejrzewanych mężczyzn. To dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 27 i 28 lat. Chwile później zatrzymali 27-latka w jego mieszkaniu. Drugiego z mężczyzn zatrzymali u jego znajomych. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.  W piątek zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Prokurator przesłuchał ich i przedstawił im zarzut kradzieży rozbójniczej. Podejrzani przyznali się do winy i dobrowolnie poddanie się karze, którą wysokość prokurator określił na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

 .