Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Radomyśl Wielki doczeka się zewnętrznych basenów?

Opublikowano: 2022-06-07 18:59:22, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RADOMYŚL WIELKI. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy gminy będą się mogli z nich cieszyć już w połowie przyszłego roku.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Na budowę basenów zewnętrznych gmina Radomyśl Wielki otrzyma 4,5 mln zł w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

 

- Dla naszego środowiska to bardzo ważny temat, szczególnie w okresie czerwiec - sierpień. Zamiast w jakichś stawkach młodzież będzie mogła w cywilizowanych warunkach korzystać z atrakcji nad wodą w okresie wakacyjnym. - mówi burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Baseny będą zlokalizowane przy ul. Przemysłowej w Radomyślu Wielkim, przy miejskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym, w ramach którego już istnieją stadion, boiska sportowe, tereny rekreacyjne z zielenią urządzoną i stawy rekreacyjne.

 

Powstać mają dwa baseny rekreacyjne o wymiarach ok. 25 x 12,5 m ze stałą głębokością wody 1,20 m oraz ok. 8 x16 m ze stałą głębokością wody 0,55 m. Oba będą wykonane w technologii basenowych niecek napowierzchniowych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Do tego dojdą dwie zjeżdżalnie wodne z hamowniami (szeroka i rurowa o wys. do ok. 3,5 m) i splash park z jedną małą zjeżdżalnią wodną dla dzieci w wieku 1-4 lat, stanowiący wodny plac zabaw. Do tego, oczywiście, przebieralnie, sanitariaty, drewniane pomosty oraz kontenery techniczne i dla obsługi basenów. Całość uzupełnia elementy malej architektury oraz nowe nasadzenia zieleni, plaża, oświetlenie, monitoring i stojaki dla rowerów.