Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

PZL Mielec przekaże PCK 500 tys. zł na akcję „Na pomoc Ukrainie”

Opublikowano: 2022-03-15 14:24:59, przez: admin, w kategorii: Firmy

MIELEC. Firma zaangażowała się również w lokalne inicjatywy pomocowe. Pomoc skierowana jest zarówno do uchodźców przybyłych na teren Polski, jaki i do ludności cywilnej, która pozostała w Ukrainie.

Fot. PZL Mielec

Fot. PZL Mielec

 

- Trwająca wojna w Ukrainie niesie ze sobą wiele ofiar, tysiące rannych nie tylko wśród walczących żołnierzy, ale i ludności cywilnej. Wiele ukraińskich miast i miasteczek pogrąża się w stanie klęski humanitarnej. Dlatego postanowiliśmy włączyć się w akcję PCK „Na pomoc Ukrainie” i przeznaczyć pół miliona złotych na pomoc dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego. - mówi Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec.

 

Dodatkowo PZL już sfinansował zakup środków pierwszej potrzeby dla szpitala w miejscowości Nowojaworowsk na Ukrainie (obwód lwowski). W koordynacji z władzami Mielca oraz przy współpracy z jedną z uchodźczyń z Ukrainy, do szpitala dotarły potrzebne rannym opatrunki i środki medyczne. Natomiast w porozumieniu z miejskim Punktem Informacji i Pomocy Humanitarnej w Mielcu, wśród pracowników zorganizowana została zbiórka niezbędnych rzeczy, żywności, odzieży dla mieszkańców Kijowa, pozostających w mieście objętym działaniami wojennymi.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Firma zadeklarowała także wsparcie dla obywateli Ukrainy przybywających do Mielca. Między innymi nawiązany został kontakt z lokalnym hostelem, w którym schronienie znalazło ponad sto osób - głownie kobiet i dzieci. W ramach doraźnych zakupów, ze środków PZL Mielec zapewniono uchodźcom pościel, kołdry, poduszki, bezpłatną pomoc medyczną, lekarstwa, a nawet okulary dla jednej z uchodźczyń, która straciła swoje podczas ucieczki.

 

Jednocześnie PZL Mielec zdecydowała o uruchomieniu specjalnych dopłat dla pracowników, którzy zdecydują się na przyjęcie do swoich domów uchodźców.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Firma deklaruje kontynuację wsparcia w nadchodzących tygodniach i miesiącach tak, aby pomoc była długofalowa i skierowana do najbardziej jej potrzebujących.