Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Zakończyła się przebudowa dworca w Kolbuszowej

Opublikowano: 2022-01-29 16:57:17, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

KOLBUSZOWA. Na jego otwarcie mieszkańcy będą musieli poczekać do przełomu marca i kwietnia. Trwają jeszcze wszystkie procedury związane z odbiorem robót i oddaniem inwestycji do użytku.

Fot. kolbuszowa.pl

Fot. kolbuszowa.pl

 

Przebudowa dworca na nowoczesne centrum przesiadkowe kosztowała ok. 6,5 mln zł. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach dofinansowania (2,6 mln zł) ze środków programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego. Wykonawcą inwestycji była rzeszowska firma Solkan.

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Budynek dworca i teren wokół niego zmienił się nie do poznania. Wykonane zostało zadaszenie nad placem manewrowym i przystankami autobusowymi. W wyniku realizacji inwestycji zmienił się układ i przeznaczenie pomieszczeń obiektu. Przestrzeń stała się bardziej funkcjonalna i dostosowana do potrzeb pasażerów (budynek jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, podróżnych z dziećmi i osób starszych).

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W gruntownie zmodernizowanym dworcu znajdą się: poczekalnia krótko i długoterminowa, kącik zabaw dla dzieci i pokój dla matki z dzieckiem, zaplecze sanitarne, pomieszczenie na minibar, świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym oraz pomieszczenia dla Zakładu Aktywności Zawodowej, Centrum Monitoringu, Straży Miejskiej, Działu Świadczeń Rodzinnych MGOPS, biura podróży, a także pomieszczenia przeznaczone pod działalność stowarzyszeń i pokój wypoczynku dla kierowców z dostępem do zaplecza kuchennego.