Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Rozpoczęły się prace budowlane przy szpitalu powiatowym w Kolbuszowej

Opublikowano: 2021-10-04 21:34:44, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Inwestycja realizowana jest dzięki pieniądzom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Fot. powiat kolbuszowski

Fot. powiat kolbuszowski

 

W ramach inwestycji na terenie szpitala przebudowane zostaną parkingi, chodniki oraz drogi dojazdowe. Powstanie nowe oświetlenie, monitoring i kanalizacja deszczowa.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Przedsięwzięcie jest podzielone na trzy etapy. Najpierw wykonywane będą roboty budowlane na terenie, mieszczącym się od wjazdu do szpitala (od ulicy Grunwaldzkiej) poprzez bramę główną obok portierni. Następnie droga za budynkiem głównym szpitala - do połowy szerokości wysepki przy Izbie Przyjęć (tak by zapewnić wyjazd samochodom), dalej droga wzdłuż kotłowni, część placu przed budynkiem administracyjnym - na wysokości frontu budynku działu technicznego oraz roboty budowlane przy kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Obrońców Pokoju.

 

W następnym etapie zaplanowano wykonywanie robót budowlanych na terenie, zaczynającym się od połowy wysepki przed Izbą Przyjęć (by umożliwić poruszanie się karetek), wzdłuż budynku działu technicznego i budynku administracyjnego, do połowy budynku (dojazdu) tlenowni. Następnie wzdłuż budynku administracji w kierunku Przychodni nr 1. Ostatni etap obejmować będzie wykonywanie robót budowlanych na pozostałym terenie.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania SP ZOZ w Kolbuszowej wraz z ograniczeniem emisyjności w środowisko oraz zapewnieniem dostępu osobom ze szczególnymi potrzebami”, dofinansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Samorząd powiatu otrzymał na to zadanie 3,5 mln zł.