Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Lipiec 2020 na lotnisku w Jasionce. Pasażerowie powoli wracają

Opublikowano: 2020-08-11 10:01:56, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW, JASIONKA. Jak wyglądał pierwszy miesiąc od wybuchu pandemii COVID-19, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe.

Lipiec 2020 na lotnisku w Jasionce. Pasażerowie powoli wracają

 

Blisko 23 tysiące pasażerów obsłużył w lipcu br. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. To o ponad połowę mniej niż np. w styczniu 2020, gdy odprawionych zostało 51211 pasażerów czy w liczącym 29 dni lutym 2020, gdy było 47248. Ale przede wszystkim to znacznie mniej niż w lipcu 2020 r., gdy Jasionka zanotowała 83563 pasażerów.

 

Duże jest zainteresowanie nową ofertą lotów wakacyjnych PLL Lot, zarówno nowych na trasach krajowych – do Gdańska i Szczecina – jak i zagranicznych, m.in. do Zadaru w Chorwacji, Burgas w Bułgarii i Salonik w Grecji. Coraz bardziej wypełniają się też samoloty do Londynu, Manchesteru czy Dublina obsługiwane przez Ryanair. W lipcu Boeingi 737 w barwach tego przewoźnika lądowały w Jasionce przeszło 100 razy.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie wyników podobnych do tych, jakie notowaliśmy przed rokiem będzie procesem niezwykle trudnym i długotrwałym - komentuje Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

 

W lipcu ubiegłego roku Ryanair oferował przeszło 200 lotów, a już w pierwszym miesiącu po wznowieniu połączeń zagranicznych dostępna była ponad połowa z nich. Polskie Linie Lotnicze LOT, które są drugim co do wielkości przewoźnikiem na lotnisku w Jasionce, rozbudowały siatkę połączeń krajowych, a wraz z odmrożeniem lotów zagranicznych wystartowały połączenia do czterech słonecznych destynacji. Dzięki temu LOT oferuje na Jasionce już 60% rejsów z lipca 2019. Nadal oczekiwany jest powrót niemieckiego przewoźnika Lufthansa, który zapowiada późną jesienią loty do Monachium.

 

W obecnej siatce połączeń z lotniska w Jasionce na trasach krajowych można lecieć kilka razy dziennie do Warszawy, dwa razy w tygodniu do Szczecina oraz raz w tygodniu do Gdańska. Na rejsach międzynarodowych polecimy pięć razy w tygodniu do Londynu, trzy razy w tygodniu do Dublina, a dwa razy tygodniowo do Bristolu, Manchesteru i East Midlands. Realizowane są również połączenia sezonowe do Zadaru, Barcelony, Salonik i Burgas. Od 22 sierpnia 2020 r. rozpoczną się połączenia czarterowe do tureckiej Antalii, gdzie tradycyjnie już chętnie wypoczywa wielu mieszkańców regionu.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Cały czas obowiązuje wprowadzony na lotniskach reżim sanitarny i dodatkowe obostrzenia, któe zwiększają poziom bezpieczeństwa.