Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Dreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym Jorkiem

Opublikowano: 2018-04-30 10:59:59, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW, JASIONKA. Dziś tuż przed godziną 10 na lotnisku Rzeszów-Jasionka wylądował Boeing 787 Dreamliner w barwach Polskich Linii Lotniczych Lot.

Dreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym JorkiemDreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym JorkiemDreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym JorkiemDreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym Jorkiem
Dreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym JorkiemDreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym JorkiemDreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym Jorkiem
Dreamliner wylądował. Rzeszów ma lotnicze połączenie z Nowym Jorkiem

 

Maszyna przyleciała z lotniska Newark pod Nowym Jorkiem. Oznacza to, że po 10 latach przerwy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka ma znowyu bezpośrednie połączenie ze Stanami Zjednoczonymi. Jasionka jest drugim portem lotniczym w kraju, z któego można dolecieć za Ocean Atlantycki.

 

W powrotny lot Dreamliner wystartuje o godz. 14.10. Loty na trasie Rzeszów-Newark będą odbywać się raz w tygodniu. Samolot startuje ze Stanów Zjednoczonych o godz. 19.25 czasu miejscowego. Czas trwania lotu to od 8 godzin 45 minut do 9 godzin i 30 minut. Samolot może zabrać na pokład 252 pasażerów, w tym 18 w klasie biznes i 21 w klasie premium oraz 213 w kalsie ekonomicznej.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Jak mówi Adrian Kubicki, rzecznik PLL Lot, przewoźnik jest spokojny o biznesowe powodzenie połączenia.

 

- Obłożenie mamy na poziomie 80 proc. we wszystkich klasach – mówi Adrian Kubicki. - Ważnym komponentem tego połączenia będą też ładunki cargo.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Adrian Kubicki dodał, że nowe połączenie nie jest ostatnim słowem PLL Lot w Polsce ani w Rzeszowie.