Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Uzbrojony Black Hawk z Mielca zaprezentowany zostanie w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 2016-07-06 13:58:30, przez: admin, w kategorii: Firmy

MIELEC. Helikopter zademonstruje swoje możliwości.

Uzbrojony Black Hawk z Mielca zaprezentowany zostanie w Wielkiej BrytaniiUzbrojony Black Hawk z Mielca zaprezentowany zostanie w Wielkiej BrytaniiUzbrojony Black Hawk z Mielca zaprezentowany zostanie w Wielkiej Brytanii
Uzbrojony Black Hawk z Mielca zaprezentowany zostanie w Wielkiej Brytanii

 

Inżynierowie z PZL Mielec finalizują przygotowania wyprodukowanego w Polsce, uzbrojonego modelu helikoptera Sikorsky Black Hawk do lotu z Mielca do Wielkiej Brytanii. Na jednych z największych na świecie międzynarodowych targach lotniczych, maszyna ma zaprezentować swoje umiejętności oraz możliwości.

Nowo opracowany, wielozadaniowy helikopter S-70i Black Hawk w wersji uzbrojonej, wyprodukowany przez pracowników PZL Mielec, odleci z Mielca do Farnborough w Wielkiej Brytanii w czwartek (7 lipca). Będzie stanowił centralny element pawilonu wystawowego spółki matki, Lockheed Martin.

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Wyposażony w pociski, rakiety, działa i czujniki celu najnowszej generacji używanych w państwach NATO, nowy śmigłowiec ma za zadanie pokazać, w jaki sposób PZL Mielec może spełnić wymagania polskiego MON lub międzynarodowych klientów, jeżeli chodzi o wielozadaniowy, sprawdzony w walce helikopter z tymi samymi silnikami i charakterystyką osiągów co helikoptery Black Hawk służące w U.S. Army.

- Black Hawk jest preferowanym helikopterem bojowym dla U.S Army i 30 klientów międzynarodowych. Już w tej chwili daje pracę ponad 1500 pracownikom w PZL Mielec i kolejnym tysiącom u ponad 50 polskich dostawców, a także u takich partnerów jak Aero Vodochody w Czechach – mówi Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec.

Helikopter Black Hawk można łatwo zaadoptować do różnych misji operacyjnych, w tym transportu żołnierzy, misji medyczno-ewakuacyjnych (MEDEVAC), misji humanitarnych, poszukiwawczo-ratowniczych, oraz transportu towarów. W wersji uzbrojonej maszyna ta może również służyć jako bliskie wsparcie powietrzne dla oddziałów lądowych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Odbywające się co dwa lata Międzynarodowe Targi Lotnicze Farnborough, które w tym roku odbędą się w dniach 11-17 lipca, przyciągną prawdopodobnie ponad 100.000 odwiedzających. Impreza ta to okno wystawowe dla światowego przemysłu lotniczego i obronnego.

Oprócz możliwości zobaczenia po raz pierwszy uzbrojonej wersji helikoptera Black Hawk wyprodukowanej w Mielcu, goście będą też mieli okazję obserwować w powietrzu produkowane przez Lockheed Martin samoloty: myśliwiec F-35B Lightning II i latającą cysternę KC-130J.