Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Dolina Lotnicza o przetargu na helikoptery dla polskiej armii

Opublikowano: 2015-06-01 19:29:53, przez: admin, w kategorii: Biznes

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza na posiedzeniu w dniu 18 maja 2015 roku podjęło uchwałę dotyczącą konsekwencji wyboru śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii.

Black Hawk na lądowisku PZL Mielec, fot. Adam Cyło

Black Hawk na lądowisku PZL Mielec, fot. Adam Cyło

 

Dopuszczenie do dalszego etapu przetargu firmy Airbus Helicopter przyjmujemy z rozczarowaniem i zaniepokojeniem. Mając wiele szacunku dla osiągnięć firmy Airbus i niewątpliwej jakości jej technologii i produktów, wyrażamy opinię, że produkty firm Doliny Lotniczej oferowane przez PZL Świdnik / Agusta Westland i PZL Mielec / Sikorsky, w równym stopniu zaspokoiłyby potrzeby naszych sił zbrojnych.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Zarówno Agusta Westland, jak i Sikorsky, zainwestowały znaczące środki w rozwój swych polskich zakładów. Dokonano transferu najnowocześniejszych technologii i wiedzy. Korporacje te wzięły odpowiedzialność za tysiące polskich pracowników, wiążąc swe nadzieje również z polskim rynkiem zbytu. Sygnał, jaki został wysłany poprzez podjęte decyzje przetargowe, musiał zostać odebrany z rozczarowaniem przez Zarządy tych firm, ale także przez liderów wielu MŚP polskich, stanowiących lokalny łańcuch poddostawców.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Obawiamy się, że decyzja rządu polskiego może wywołać negatywne skutki dla firm Doliny Lotniczej.  W szczególności załogi naszych przedsiębiorstw obawiają się wpływu zaistniałej sytuacji na miejsca pracy, które z takim trudem staramy się tworzyć.

 

Polska Wschodnia stoi przed szczególnymi wyzwaniami, które z pewnością są dobrze znane władzom centralnym. Mieszkańcy regionów Polski Wschodniej oczekują wsparcia w obszarze rozwoju gospodarczego. Niestety, podjęta decyzja może spowodować odpływ miejsc pracy z naszej uboższej części kraju. Potrzebne są pilne działania osłonowe, tak w stosunku do firm dużych, jak małych i średnich przedsiębiorstw lokalnego łańcucha dostaw. W ramach tych działań powinno się znaleźć także dążenie rządu polskiego do ulokowania nowych inwestycji, realizowanych przez zwycięskie korporacje, w ramach polonizacji dostarczanych produktów dla polskiej armii, na obszarze Polskich Wschodniej. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza upoważnia zarząd Stowarzyszenia do wystąpienia do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie rozmów, mających na celu pilne wypracowanie skutecznego planu wsparcia firm lotniczych Polski Wschodniej w zaistniałej sytuacji.