Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Sikorsky i PZL Mielec o przetargu na helikoptery: Zachęcamy MON do ponownej analizy

Opublikowano: 2015-04-21 18:38:04, przez: admin, w kategorii: Opinie

MIELEC. Oświadczenie Konsorcjum Sikorsky Aircraft i PZL Mielec ws. decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącej przetargu na śmigłowce wielozadaniowe.

Fot. PZL Mielec

Fot. PZL Mielec

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Czytaj też Polska armia nie kupi black hawka

Opinia marszałka Władysława Ortyla Jestem rozczarowany

Konsorcjum Sikorsky Aircraft Corporation i Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu zabiegały w polskim Ministerstwie Obrony Narodowej o uzyskanie statusu preferowanego dostawcy kompleksowego programu wielozadaniowego śmigłowca zbudowanego wokół platformy S-70iTM Black Hawk i S-70BTM Seahawk®.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Konsorcjum jest niezwykle zawiedzione, że Ministerstwo Obrony Narodowej nie wybrało naszej oferty. Sikorsky Aircraft Corporation i PZL Mielec są wciąż gotowe dostarczać śmigłowce wielozadaniowe, które zapewniłyby interoperacyjność z armią Stanów Zjednoczonych i siłami NATO.

- Oferta offsetowa Konsorcjum w wysokości 3,3 mld USD, opierała się na istniejącej polskiej bazie przemysłu lotniczego rozbudowując ją o nowe możliwości dla branży obronnej i lotniczej w zakresie produkcji, montażu, integracji oraz potencjału wsparcia w zakresie obsługi, napraw i remontów – informuje Sikorsky w oświadczeniu. - Nasz niezawodny program oferował przyspieszoną dostawę nowoczesnego, sprawdzonego w boju śmigłowca S-70iTM BLACK HAWK, produkowanego w zakładach PZL Mielec od 2010 roku – oraz pochodnego S-70BTM SEAHAWK®, uznawanego za najlepszy na świecie śmigłowiec do zwalczania okrętów podwodnych. W przypadku sfinalizowania ostatecznej konfiguracji statku powietrznego, firma Sikorsky byłaby w stanie dostarczyć śmigłowiec Black Hawk z zakładów PZL Mielec już w ciągu 12 miesięcy od podpisania kontraktu.

Sikorsky Aircraft Corporation i PZL Mielec zapewniają, że są wciąż gotowe dotrzymać swoich wyraźnych zobowiązań wobec Ministerstwa Obrony Narodowej, rządu polskiego, polskiego przemysłu zbrojeniowego i polskich obywateli.

- W ramach oferty Sikorsky/PZL Mielec zaproponowaliśmy znaczącą wartość poprzez dostarczenie przystępnego cenowo, sprawdzonego w boju, wyprodukowanego w Polsce, legendarnego śmigłowca Hawk, dostępnego w kilka miesięcy od podpisania kontraktu – mówi Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. - Znaczne uprzemysłowienie, stała obecność zakładów i zaangażowanie polskiego przemysłu zbrojeniowego może zapewnić krajowe wsparcie w zakresie obsługi, napraw i remontów przez cały okres realizacji programu. Ponad 2100 naszych pracowników w zakładach PZL Mielec i sieć naszych polskich dostawców jest gotowych do spełnienia potrzeb programu modernizacji. Zachęcamy polskie Ministerstwo Obrony Narodowej do ponownej analizy swojej decyzji.