Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Black Hawk na poligonie w Drawsku Pomorskim

Opublikowano: 2015-03-31 22:46:47, przez: admin, w kategorii: Region

Żołnierze 1 batalionu Legionów Błękitnej Brygady (12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. Józefa Hallera) i pododdział z kompanii Killer 3 batalionu 2 Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych wspólnie ćwiczyli w rejonie lotniska Ziemsko na poligonie drawskim.

Fot. www.12bz.wp.mil.pl

Fot. www.12bz.wp.mil.pl

 

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Przećwiczono m.in. współdziałanie plutonów w ataku na budynek (w założeniu miało być to Mogadiszu czyli stolica Somalii), przeszukiwanie obiektu i działanie w sytuacjach ewakuacji rannego z pola walki. W zajęciach taktycznych uczestniczył śmigłowiec Black Hawk, jako tzw. Casevac (Casualty Evacuation - ewakuacja medyczna rannych z rejonu zagrożenia). Zanim jednak zrealizowano główny cel zajęć, polscy i amerykańscy żołnierze przeszli krótki kurs zapoznawczy. Przećwiczyli sposoby zapinania pasów bezpieczeństwa oraz wnoszenia na pokład noszy z rannym żołnierzem.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

W kolejnych dniach zajęć żołnierze ćwiczyli wykorzystanie śmigłowców Black Hawk do dostarczania dla walczących pododdziałów zaopatrzenia i przerzut pododdziałów rozpoznawczych w rejon przyszłych działań.

Żołnierze amerykańskiej kompanii Killer z 3 batalionu 2 Pułku Kawalerii, stacjonują w Bawarii w Niemczech. Na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim przebywali od połowy stycznia. W trakcie pobytu w Polsce amerykański pododdział prowadził również treningi własne oraz uczestniczył w szkoleniu partnerskim z pododdziałami 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej Błękitnej Brygady.