Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Ogólnopolski Konkurs Piosenek Tadeusza Nalepy dla dzieci i młodzieży w podrzeszowskim Zgłobniu

Opublikowano: 2023-06-07 21:24:11, przez: admin, w kategorii: Kultura

POWIAT RZESZOWSKI. W Zgłobniu zorganizowany zostanie Konkurs Piosenek Tadeusza Nalepy. Jest to pierwsza i jedyna taka inicjatywa w kraju. Ma on charakter ogólnopolski i jest skierowany do śpiewających dzieci i młodzieży. Miejsce imprezy jest nieprzypadkowe. To w Zgłobniu urodził się wybitny rockmen i bluesman.

Ogólnopolski Konkurs Piosenek Tadeusza Nalepy dla dzieci i młodzieży w podrzeszowskim Zgłobniu

 

Tadeusz Nalepa był jednym z najwybitniejszych twórców w dziejach polskiej muzyki rozrywkowej. Nie tylko jako kompozytor, gitarzysta, wokalista i autor tekstów, ale również jako ten, który dokonał  w niej znaczących artystycznych przełomów. Był autorem muzyki do ponad 200 piosenek. Są to nie tylko bluesy, ale także utwory rockowe, ballady, a nawet takie o charakterze popowy. Dają one możliwości ukazania warsztatu i talentu wokalnego ich wykonawców, można je też interpretować na różnorakie sposoby i taka jest też idea Konkursu.   

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Konkurs jest częścią zgłobieńskich obchodów 80. urodzin artysty, które przypadają 26 sierpnia 2023 r. Właśnie w tym dniu, w noszącym jego imię parku, odbędzie się impreza pod nazwą „Urodziny Nalepy”. 

Piosenki Nalepy zostaną wykonane nie tylko w charakterystycznych dla niego stylach, ale również na jazzowo, na ludowo, a nawet przez kwartet smyczkowy i chór parafialny. Ponadto zostanie odsłonięta tablica poświęcona muzykowi.    

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do 10 lipca. Wszystkie szczegóły na: www.urodzinynalepy.pl oraz w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/people/Urodziny-Nalepy/100092478054361/)

W roku ubiegłym koncert zorganizowany w Szkole Podstawowej w Zgłobniu z okazji nadania miejscowemu parkowi imienia Tadeusza Nalepy cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem mediów. Tutaj jest do zobaczenia reportaż z tej oryginalnej i niezwykłej imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=aNY3_r-kNzY

   

.