Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Stworzeniem Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Markowej zajmie się firma Altereco

Opublikowano: 2023-05-26 09:17:04, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

GMINA MARKOWA, POWIAT ŁAŃCUCKI. Placówka powstać ma w przebudowanym starym budynku administracyjno-warsztatowym. Przetarg odbywał się w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Fot. dokumentacja przetargowaFot. dokumentacja przetargowa
Fot. dokumentacja przetargowa

Fot. dokumentacja przetargowa

 

Dzięki wyborowi oferty firmy z Iwierzyc, gmina nieco zaoszczędzi. Na realizację przedsięwzięcia zarezerwowała bowiem 4 046 793 zł. Tymczasem ostatecznie wyda 3 549 549 zł (do przetargu stanęło siedmiu wykonawców a czterech zmieściło się w założonym limicie).

 

W budynku, w którym po przebudowie powstanie COM, jeszcze w latach 80. XX w., mieścił się Zakład Remontowo-Budowlany w Markowej, który funkcjonował do początku lat 90. Później budynek był wykorzystywany jako obiekt gospodarczy. Jego stan jest jednak zadowalający.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Przyszła placówka ma być przeznaczona dla 20 osób, w tym 18 na pobyt dzienny i 2 na całodobowy. W części dziennej znajdą się m.in. pomieszczenia do terapii zajęciowej, pokoje dla specjalistów (np. psycholog), pokój ćwiczeń, przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjna, świetlica i jadalnia oraz zaplecze kuchenne do wydawania cateringu, pomieszczenia biurowe, socjalne oraz sanitariaty. W drugiej części budynku powstaną dwa małe mieszkania z łazienkami o powierzchni minimum 15 m2.

 

Cały budynek po przebudowie będzie miał ponad 403 m2 powierzchni użytkowej, zaś całkowita wyniesie 732,5 m2.

 

Przedsięwzięcie obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Powstaną alejki spacerowe (a przy nich altanki i ławki), parking, droga dojazdowa, mały ogród sensoryczny i warzywnik oraz oświetlenie. Teren zostanie ogrodzony.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Zakończenie inwestycji planowane jest na luty 2025 r.