Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackie Smaki” w Górnie k. Rzeszowa

Opublikowano: 2023-05-23 16:03:20, przez: admin, w kategorii: Rolnictwo

POWIAT RZESZOWSKI.

Fot. Krzysztof Zieliński

Fot. Krzysztof Zieliński

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Odbędą się one w niedzielę, 28 maja br., na terenie Wiejskiego Klubu Sportowego „Górnovia” w Górnie.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Początek imprezy o godz. 11.00, od której jej uczestnicy mogą wziąć udział w degustacji podkarpackich produktów tradycyjnych oraz w kiermaszu rękodzieła ludowego. O godz. 13.00 rozpocznie się z kolei konkurs kulinarny „Bitwa Regionów”, w którym udział wezmą panie z kół gospodyń wiejskich. W trakcie na scenie występować będą liczne kapele i zespoły ludowe oraz zespoły wokalne. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Zygmunt Chajzer, który także weźmie udział w przygotowywaniu posiłków.

Nową formuła imprezy będzie otwarcie na spotkania rodzinne. Dla najmłodszych przygotowana będzie „Wiejska zagroda” z żywymi zwierzętami oraz niezwykle atrakcyjne i dynamiczne zawody „Hooby-horse”.

Podczas targów możliwa będzie degustacja oraz zakup prezentowanych potraw i produktów. Organizatorami całego przedsięwzięcia są Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gmina i Miasto Sokołów Małopolski, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczpospolitej Polskiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim oraz Zakład Mięsny „Smak Górno” w Górnie.