Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu już po modernizacji

Opublikowano: 2023-03-06 13:37:23, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

PRZEMYŚL. Inwestycję zrealizowano w ramach programu MKiDN - „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce”.

Fot. gov.pl

Fot. gov.pl

 

W ramach programu przemyska placówka uzyskała dofinansowanie w wysokości 19,5 mln zł. Wykonana została kompleksowa przebudowa i termomodernizacja trzech zabytkowych budynków szkoły. Przeprowadzone prace podkreśliły ich historyczny charakter.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

W latach 2016-2022 szkoła pozyskała także ponad 4 mln zł na wydatki inwestycyjne, remonty, zakup pomocy dydaktycznych i inwestycyjnych ze środków MKiDN i Centrum Edukacji Artystycznej.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Państwowa Szkoła Muzyczna w Przemyślu powstała w 1954 roku. Od początku istnienia placówki jej mury opuściło ponad 3 tys. wychowanków. Jest wśród nich wielu znanych i cenionych wykładowców krajowych i zagranicznych uczelni muzycznych oraz koncertujących muzyków. Aktualnie w ZPSM w Przemyślu kształci się ponad 500 uczniów. Wychowankowie szkoły zdobywali laury w wielu prestiżowych krajowych i zagranicznych konkursach, prezentowali swoje umiejętności na koncertach w kraju, jak i poza jego granicami.

 

Więcej o: Przemyśl, szkoły