Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Ceny ofert na rozbudowę pływalni w Cmolasie nadal za wysokie

Opublikowano: 2022-12-02 20:10:34, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

CMOLAS. Cóż, przynajmniej planowaną inwestycją zainteresowało się już więcej wykonawców.

Kryta pływalnia w Cmolasie zostanie rozbudowanaKryta pływalnia w Cmolasie zostanie rozbudowanaKryta pływalnia w Cmolasie zostanie rozbudowana
Kryta pływalnia w Cmolasie zostanie rozbudowana

 

Bo do pierwszego przetargu stanął tylko jeden wykonawca, lokalna firma Solid-Bud, który zaproponował cenę 3 180 000 zł. Przy założonym przez gminę limicie kosztów w wysokości 1,4 mln zł cena ta była nie do przyjęcia.

 

Ogłoszono więc kolejny przetarg, na który skusiło się już czterech wykonawców. I tu swoją ofertę złożył Solid-Bud i wycenił ją już na 3 148 000 zł. Tańsze od niego są jednak dwie firmy: Rem-Bud I ze Stalowej Woli - 3 079 900 zł oraz Art-Bud z Kolbuszowej - 3 138 037 zł. Czwarta oferta jest już bardzo droga. Konsorcjum spółek Adma ze Staszowa zażyczyło sobie aż 4 163 549 zł.

 

Przypomnijmy, budynek pływalni ma zostać rozbudowany o dodatkową część, w której docelowo powstać ma przestronna siłownia wewnętrzna. Dokumentację projektową przygotowała pracownia Rexi.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Oprócz rozbudowy budynku pływalni o nową część, przyszły wykonawca będzie też musiał przebudować niektóre przestrzenie w istniejącym obiekcie, m.in. rozebrać niektóre ściany działowe, wykonać przebicie do nowej części budynku. Zamówienie obejmuje też wykonanie posadzek, sufitów podwieszanych, sanitariatów oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Do tego będzie musiał zadbać też o wyposażenie przyszłej siłowni w sprzęt i meble.

 

Co nieco zmieni się również wokół obiektu. Powstaną dodatkowe ciągi piesze, pochylnie dla niepełnosprawnych, pojawi się też zieleń.

 

Inwestycja miałaby potrwać 11 miesięcy.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Na przedsięwzięcie gmina zdobyła dofinansowanie z „Polskiego Ładu” w wysokości 1 260 000 zł.

 .