Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Gmina Cmolas powtarza przetarg na rozbudowę krytej pływalni

Opublikowano: 2022-11-20 12:25:07, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

GMINA CMOLAS. Jedyna oferta w pierwszym postępowaniu ponad dwukrotnie przekraczała założony limit kosztów dla tej inwestycji.

Fot. cmolas.pl

Fot. cmolas.pl

 

A gmina szacowała, że inwestycja pochłonie góra 1,4 mln zł. I co ważne, to niewiele powyżej kwoty uzyskanego z „Polskiego Ładu” dofinansowania - 1 260 000 zł.

 

Cóż, szacunki te szybko wzięły w łeb, bo jedyna oferta, lokalnej firmy Solid-Bud, wyceniona była aż na 3 180 000 zł. Nie było innego wyjścia, jak tylko unieważnić postępowanie i ogłosić kolejne.

 

Przypomnijmy, budynek pływalni ma zostać rozbudowany o dodatkową część, w której docelowo powstać ma przestronna siłownia wewnętrzna. Dokumentację projektową przygotowała pracownia Rexi.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Oprócz rozbudowy budynku pływalni o nową część, przyszły wykonawca będzie też musiał przebudować niektóre przestrzenie w istniejącym obiekcie, m.in. rozebrać niektóre ściany działowe, wykonać przebicie do nowej części budynku. Zamówienie obejmuje też wykonanie posadzek, sufitów podwieszanych, sanitariatów oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Do tego będzie musiał zadbać też o wyposażenie przyszłej siłowni w sprzęt i meble.

 

Co nieco zmieni się również wokół obiektu. Powstaną dodatkowe ciągi piesze, pochylnie dla niepełnosprawnych, pojawi się też zieleń.

 

Inwestycja miałaby potrwać 11 miesięcy.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Tym razem gmina czeka na oferty do 2 grudnia.