Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Konsorcjum PWArch i PWA Projekt opracują dokumentację rozbudowy „Elektronika”

Opublikowano: 2022-10-05 12:34:45, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. O kontrakt walczyło początkowo siedem pracowni projektowych. Ostatecznie walka rozstrzygnęła się między trzema.

Rzeszowski „Elektronik” do rozbudowy

 

Co prawda kilka ofert mieściło się w założonym przez miasto limicie - 187 575 zł, jednak poproszono o dosłanie poprawionych i jeszcze atrakcyjniejszych ofert. Tu najlepszą cenę zaproponowało łańcuckie konsorcjum PWArch i PWA Projekt - 133 000 zł. Krakowska Mosa Architekci wyceniło ostatecznie ofertę na 147 600 zł a rzeszowska Musz Architekci na 148 400 zł.

 

W ramach projektowanej rozbudowy wykonawca będzie musiał najpierw uwzględnić rozbiórkę istniejącego budynku parterowego, znajdującego się w granicy południowej terenu szkoły.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Potem w tym miejscu powstać ma trzykondygnacyjny budynek, „nawiązujący do poziomów kondygnacji istniejącego Zespołu Szkół Elektronicznych”. Dokumentacja obejmuje również przebudowę pomieszczeń półpiętra zlokalizowanego przy ścianie południowej, „w sposób umożliwiający funkcjonalne połączenie istniejącego budynku z częścią rozbudowywaną”.

 

Budynek, który ma powstać będzie miał ok. 900 m2 powierzchni zabudowy. Na parterze oraz na I piętrze znajdą się w nim po 4 pracownie przedmiotów zawodowych i ogólnych. Na II piętrze będą tylko trzy. Do tego oczywiście sanitariaty, plus korytarze i klatka schodowa.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Dobudowany obiekt ma zostać wyposażony m.in. w instalację fotowoltaiczną, sieć logistyczną oraz wentylację mechaniczną wraz z klimatyzacją.