Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Ceny opału będą rosnąć

Opublikowano: 2022-09-05 18:16:39, przez: admin, w kategorii: Opinie

Po dodatku węglowym mamy dopłaty do innych źródeł ciepła. System dopłat nakręci inflację, tym trudniej będzie uniknąć wydłużenia serii podwyżek stóp procentowych.

Ile drewna chcą sprzedać w tym roku Lasy Państwowe w Krośnie

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Dopłaty do wszystkich nośników ciepła to rozwiązanie, które nikogo nie dyskryminuje, mamy więc rozwiązanie demokratyczne, wprowadzone w czasie, gdy ceny są sztucznie zawyżone poprzez działania Rosji, która jest głównym odpowiedzialnym za kryzys energetyczny - mówi Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Jest to jednocześnie rozwiązanie tanie w dystrybuowaniu pieniędzy do gospodarstw domowych. Jednak jednocześnie nie uwzględnia cenzusu majątkowego zastosowanego przy dodatku osłonowym, związanym z tzw. tarczę antyinflacyjną, która będzie obowiązywać do końca br.

- To będzie rozsypywanie pieniędzy po rynku, które mają służyć jako dopłaty do zakupu paliwa, ale mogą być wykorzystane też w inny sposób, a przede wszystkim stworzą dodatkową presję inflacyjną, tym silniejszą im większe będzie dofinansowanie, które nie jest ograniczone w żaden sposób – komentuje Wojciech Jakóbik. – Jeżeli chcemy walczyć z inflacją, to pojawią się dodatkowe zagrożenia, które mogą doprowadzić do wydłużenia serii podwyżek stóp procentowych.

MarketNews24 

 . 

Więcej o: opał, paliwa