Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Umowa na budowę kompleksu basenowego w Birczy podpisana

Opublikowano: 2022-08-29 11:19:52, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

GMINA BIRCZA. Wykonawcą inwestycji jest krakowska firma Texom. Gmina zapłaci za jej realizację 11 857 802 zł.

Umowa na budowę kompleksu basenowego w Birczy podpisana

  

Wykonawcę gmina wyłoniła dopiero przy trzecim podejściu. Jednak dzięki temu gminie udało się zbić cenę, za którą ostatecznie powstanie planowany kompleks basenów (najtańsza oferta w pierwszym przetargu wyceniona była na niemal 17 mln zł, w drugim już na nieco powyżej 12 mln zł). Dodajmy jeszcze, że przedsięwzięcie zdobyło dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Koncepcję obiektu i jego programem funkcjonalo-użytkowy przygotowało Biuro Projektów „Construction Project” z Przemyśla.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Przyszły kompleks ma się składać z: basenu rekreacyjnego o nieregularnym kształcie, podzielonego na dwie części o głębokości 1,2 m oraz 1,35 m; basenu dla dzieci z wodnym placem zabaw o nieregularnym kształcie, podzielony na dwie części o głębokości 0,3 m oraz 0,45 m; boisk do siatkówki plażowej i badmintona; miejsc do gry w plenerowe szachy; budynków małej gastronomii, budynku dla ratowników, gospodarczego, sanitariatów i przebieralni; plaż piaskowych i trawiastych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Dodatkowo powstać mają budynki kas, chodniki, droga wewnętrzna, utwardzone place, schody plenerowe, ogrodzeni, oświetlenie i instalacja fotowoltaiczna. Zagospodarowana zostanie zieleń.

 

Inwestycja miałaby potrwać 400 dni.