Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Szpital wojewódzki w Tarnobrzegu szuka projektanta lądowiska dla śmigłowców LPR

Opublikowano: 2022-08-11 11:37:17, przez: admin, w kategorii: Region

TARNOBRZEG. Na oferty placówka czeka do 18 sierpnia. Wyłoniony wykonawca na opracowanie dokumentacji będzie miał 12 miesięcy.

Fot. lpr.com.pl

Fot. lpr.com.pl

 

Zwycięzca przetargu będzie miał o tyle łatwiej, że szpital dysponuje już koncepcją i wstępną dokumentację planowanej inwestycji. Przygotowało je warszawskie Biuro Opracowań i Obsługi Inwestycji „HAPI”.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Jak można przeczytać w owej koncepcji: Projektowaną lokalizację lądowiska w kategorii naziemnego określono przy skrzyżowaniu ulicy Wakacyjnej i ulicy Kajakowej w Tarnobrzegu. Dojazd do lądowiska zaprojektowano od ulicy Wakacyjnej. Na północ od lądowiska w ok. 50 m od lądowiska znajduje się rondo, a w dalszej odległości rozciąga się obszar gruntów rolnych. Na północny wschód od lądowiska, w odległości od ok. 200 m znajduje się zabudowa miejska budynków jednorodzinnych. W odległości ok. 2 km od lądowiska znajduje się Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej przy ulicy Szpitalnej 1 w Tarnobrzegu, natomiast centrum miasta Tarnobrzeg zlokalizowane jest w odległości ponad ok. 3 km od lądowiska.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Przy projektowaniu lądowiska dla śmigłowców wykonawca będzie musiał też uwzględnić m.in.: „koncepcję zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego; zaprojektowanie drogi dojazdowej do lądowiska; zaprojektowanie ogrodzenia lądowiska; zaprojektowanie zasilania i sterowania systemu oświetlenia nawigacyjnego (sterowanie systemem nawigacyjnym musi być możliwe z rozdzielni umiejscowionej w bezpośrednim sąsiedztwie lądowiska oraz z pokładu śmigłowca; sterowanie oświetleniem musi posiadać blokadę jednoczesnego uruchomienia świateł nawigacyjnych ze światłami projektorowymi płyty lądowiska z priorytetem świateł nawigacyjnych ( …); lądowisko musi być wyposażone w monitoring wizyjny z wynosem obrazu w SOR (...)”