Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Przebudowana strzelnica przy LO w Kolbuszowej już działa

Opublikowano: 2022-05-15 18:02:15, przez: admin, w kategorii: Samorządy

POWIAT KOLBUSZOWSKI.

Fot. powiat kolbuszowski

Fot. powiat kolbuszowski

 

Inwestycja kosztowała 2 728 482 zł. Dofinansowanie z RPO WP wyniosło 1 893 538 zł. Pozostałą kwotę dołożyło starostwo w Kolbuszowej.

 

Prace, jakie były realizowane przy istniejącej strzelnicy związane były m.in. z przebudową ściany i fundamentu łączącego budynek strzelnicy z kanałami strzelniczymi, zlikwidowaniu stropowej płyty żelbetowej oraz wyburzeniu istniejących ścian budynku, dzięki czemu możliwa była rozbudowa pomieszczenia strzelania. Oprócz tego wykonana została instalacja wodno-kanalizacyjna, ogrzewanie, wentylacja mechaniczna oraz instalacja elektryczna.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Rozbudowa strzelnicy z kolei polegała na zwiększeniu stanowisk strzelniczych. Aktualnie w strzelnicy znajdują się trzy stanowiska strzelnicze na odległość 50 m, zakończone kulochwytem. Po jej rozbudowie utworzonych zostało 10 dodatkowych stanowisk strzelniczych o długości 25 m. Powstał także węzeł sanitarny oraz pomieszczenia pomocnicze.

 

Obiekt otrzymał też nowy dach.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Strzelnica przeznaczona jest do strzelania sportowego i cywilnego. Mogą z niej korzystać: młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego, osoby prywatne, które mają pozwolenie na broń i posiadają własną broń oraz amunicję oraz służby mundurowe i związki strzeleckie.