Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

W środę 11 maja otwarcie dworca w Kolbuszowej

Opublikowano: 2022-05-10 10:51:52, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

KOLBUSZOWA. Przebudowa dworca na nowoczesne centrum przesiadkowe kosztowała ok. 6,5 mln zł.

Fot. kolbuszowa.pl

Fot. kolbuszowa.pl

 

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach dofinansowania (2,6 mln zł) ze środków programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego. Wykonawcą inwestycji była rzeszowska firma Solkan.

 

W części budynku przeznaczonej dla podróżnych funkcjonować będą poczekalnie długo i krótkoterminowa, toalety, pokój dla matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci. Przewidziane są również pomieszczenia dla biura podróży i pod lokal gastronomiczny. Wkrótce otwarta zostanie świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym obsługiwana przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej oraz działu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku dworca znajdują się cztery stanowiska autobusowe oraz postój taksówek, natomiast do peronów kolejowych prowadzi przejście podziemne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Fot. kolbuszowa.pl