Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Nowe stanowisko kierowania w Komendzie Powiatowej PSP w Kolbuszowej

Opublikowano: 2022-05-05 07:17:10, przez: admin, w kategorii: Region

KOLBUSZOWA. Zadanie kosztowało łącznie 448 tys. zł i zostało sfinansowane przez wojewodę podkarpackiego, komendanta głównego PSP oraz starostę kolbuszowskiego.

Fot. rzeszow.uw.gov.pl

Fot. rzeszow.uw.gov.pl

 

Modernizacja stanowiska kierowania była podzielona na etapy. Rozpoczęła się od opracowania koncepcji i projektu jeszcze w 2020 r., pozyskanie środków finansowych, przeniesienie stanowiska kierowania do tymczasowej siedziby, przebudowę i adaptację pomieszczeń, aż po montaż systemu łączności radiowej i rejestracji wraz z monitoringiem obiektów i całą infrastrukturą teleinformatyczną.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Zmodernizowane stanowisko zapewni odpowiedni standard i komfort pracy dyżurnych, co będzie miało przełożenie na zapewnienie skutecznego powiadamiania i dysponowania podmiotów ratowniczych oraz ich współdziałania podczas prowadzenia działań ratowniczych jak i ostrzegania ludności o zagrożeniach.

 

Otwarcie nowego stanowiska kierowania zbiegło się z obchodzonym 4 maja świętem - Dniem Strażaka.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

- Z tej okazji chcę podziękować podkarpackim strażakom za ogromne poświęcenie i pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Praca w służbach ratowniczych to nieustanna gotowość do niesienia pomocy w przypadku różnego rodzaju zagrożeń, ale też świadomość narażania własnego zdrowia i życia. Za to ogromne poświęcenie chcę złożyć wyrazy największego uznania. Strażakom z całego województwa życzę zdrowia, wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań – powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.