Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Dzienny Dom Pobytu Seniora w Kolbuszowej już działa

Opublikowano: 2022-04-13 13:28:29, przez: admin, w kategorii: Samorządy

KOLBUSZOWA. Na potrzeby utworzenia DDPS przebudowany i rozbudowany został stary budynek gospodarczy przy ul. Narutowicza.

Fot. kolbuszowa.pl

Fot. kolbuszowa.pl

 

Oficjalne otwarcie placówki odbyło się 11 kwietnia. Projekt realizowany był w partnerstwie z Podkarpacką Fundacją Rozwoju Regionalnego w Mielcu. W trakcie uroczystości burmistrz Kolbuszowej i prezes Fundacji podpisali też umowę na zarządzanie obiektem.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

W efekcie inwestycji powstała placówka przeznaczona dla ok. 30 seniorów plus kilku osób personelu. Na parterze budynku zlokalizowane zostały - ogólna sala spotkań z aneksem kuchennym, pomieszczenia klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym, sala ćwiczeń z szatnią i natryskiem oraz pomieszczenia gospodarcze oraz techniczne. Z kolei na piętrze powstały sale do indywidualnej terapii, pomieszczenie socjalne i do wypoczynku, pokoje dla pielęgniarek oraz biurowe. Budynek został wyposażony m.in. w windę. Na rozbudowanej części obiektu powstał również zadaszony taras. Wokół DDPS powstał ogród z altaną, chodniki oraz miejsca postojowe.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 3,2 mln zł.