Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Nielegalne automaty do gry wykryte w Kolbuszowej

Opublikowano: 2022-02-13 17:12:29, przez: admin, w kategorii: Region

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Wartość zarekwirowanych urządzeń oszacowana została na 72 000 zł.

Nielegalne automaty do gry wykryte w Kolbuszowej

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 Funkcjonariusze podkarpackiej KAS prowadzili na terenie Kolbuszowej działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Podczas kontroli jednego z lokali ujawniono 6 nielegalnych automatów do gier. Zostały one zabezpieczone do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

KAS przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Organizatorowi nielegalnych gier a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.