Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

LOT Aircraft Maintenance Services z pozwoleniem na budowę nowej bazy w Jasionce

Opublikowano: 2021-11-21 18:28:23, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT RZESZOWSKI. Inwestycja rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Fot. lotams.pl

Fot. lotams.pl

 

Na inżyniera kontraktu LOTAMS wybrała firmę Safage. Koncepcję funkcjonalną bazy stworzyły Alton Aviation Consultancy oraz Ghafari Associates. Projektantem bazy była firma Chapman Taylor International Services. Trwa już poszukiwanie wykonawcy inwestycji.

 

Jak zachwala inwestycję LOTAMS, będzie to najnowocześniejsza w tej części Europy baza techniczna obsługująca samoloty szerokokadłubowe.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

-Budowa bazy na rzeszowskim lotnisku jest wpisana w długoterminową strategię rozwoju naszej spółki, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału ludzkiego i ekonomicznego Podkarpacia. Uruchomienie bazy w Jasionce pozwoli nam oferować klientom obsługę techniczną na najwyższym poziomie już nie w jednej, a dwóch lokalizacjach w Polsce - powiedziała Aleksandra Juda, prezes LOTAMS.

 

Jak poinformowała spółka, głównym celem inwestycji w Jasionce jest rozszerzenie zdolności LOTAMS do świadczenia usług obsługi bazowej, w szczególności modeli szerokokadłubowych takich jak Boeing 787. W pierwszym etapie inwestycji zaplanowana jest budowa hangaru obsługowego (o powierzchni użytkowej prawie 13 tys. m2), płyty przedhangarowej oraz budynku będącego zapleczem warsztatowo-techniczno-socjalno-biurowym. Zakres inwestycji obejmuje również wyposażenie hangaru w niezbędne narzędzia i sprzęty oraz zagospodarowanie terenu wokół nowo powstałych budynków, w tym budowa parkingu.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Oprócz inwestycji w infrastrukturę LOTAMS mocno angażuje się w działania edukacyjne w regionie. Firma podjęła już współpracę ze szkołami technicznymi z Rzeszowa, Krosna, Mielca, Dębicy, Jasła czy Łańcuta, a także z Politechniką Rzeszowską. Z programu płatnych staży skorzystała już ponad setka uczniów oraz kilkunastu nauczycieli.

  .