Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Dom Wsparcia Rodziny w Kolbuszowej trafi do kościelnej krypty

Opublikowano: 2021-11-06 00:03:46, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

KOLBUSZOWA. Zakończyły się roboty budowlane i adaptacja do nowych funkcji krypty w podziemiach budynku kościoła parafialnego pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Dom Wsparcia Rodziny w Kolbuszowej trafi do kościelnej krypty

 

Pod kościołem znajduje się krypta, do której wejście została zabetonowane w latach 90. podczas remontu posadzki kościoła. Konieczne było zatem wykonanie prac rozbiórkowych i wyburzeniowych, odgruzowanie krypty i zbudowanie od zewnątrz kościoła wejścia oraz schodów do pomieszczenia.

 

Budynek wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego przeprowadzone zostały badania ścian, sklepienia i posadzki oraz badania archeologiczne części podziemnej, fundamentów. Krypta została wyposażona w oświetlone witryny i gabloty muzealne. Na ścianie pomieszczenia zamontowany został interaktywny monitor.

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Pomieszczenie ma pełnić funkcję kulturalną i edukacyjną dla dzieci, młodzieży i rodzin objętych pomocą Domu Wsparcia Rodziny, który powstaje w budynku dawnej katechetówki przy kościele. Będzie dostępne również dla seniorów Dziennego Domu Pobytu Seniora. W przyszłości krypta ma stać się miejscem spotkań, wystaw, kameralnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, gdzie będzie możliwość prezentacji eksponatów związanych z historią parafii i miasta.

 

Wykonawcą inwestycji była firma budowlana Solid- Bud z Cmolasu. Wartość inwestycji wyniosła 248,5 tys. zł.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

  .