Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Do grudnia zakończy się budowa nowych bulwarów w Kolbuszowej

Opublikowano: 2021-09-28 12:56:04, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

KOLBUSZOWA. Zagospodarowanie terenów wzdłuż Nilu będzie kosztować ponad 4,4 mln zł. Dofinansowanie z RPO WP wyniesie ponad 2,7 mln zł oraz ok. 100 tys. zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Do grudnia zakończy się budowa nowych bulwarów w Kolbuszowej

 

Roboty prowadzone są po obu stronach kładki nad Nilem (od skweru obok policji po cmentarz parafialny), gdzie powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Na całym obszarze wykonana została już infrastruktura podziemna: przebudowano sieć gazu, wykonano przyłącza wodociągowe, odwodnienie parkingu wraz z separatorem substancji ropopochodnych, kanalizację teletechniczną do monitoringu wizyjnego oraz linię kablową ziemną do zasilania oświetlenia, a także zainstalowano zasilanie kurtyn wodnych i nawadniania kropelkowego.

 

Na terenie od kładki na ul. Parkowej w stronę kościoła powstaje amfiteatr dla publiczności, scena plenerowa oraz fontanna multimedialna dla dzieci. Trwają parce przy niecce fontanny o konstrukcji żelbetowej i maszynowni fontanny. W maszynowni zostaną zainstalowane urządzenia do zasilania dysz i filtracji wody oraz układ sterowania pracą fontanny. Zostało już zamówione zadaszenie sceny plenerowej, a także obiekty małej architektury (ławki, stojaki na rowery, murki gabionowe, figurki odlewane krokodyla, kosze na śmieci) oraz obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy).

 

Pomiędzy cmentarzem parafialnym a Dziennym Domem Seniora rozbudowywany jest parking, który zwiększy się o dodatkowe 59 miejsc postojowych. Przygotowano już podbudowę pod miejsca postojowe i jezdnię manewrową parkingu, a teraz wykonywana jest nawierzchnia miejsc postojowych z płyt ażurowych.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Kolejnym obszarem, na którym trwają prace jest teren od kładki nad Nilem w stronę budynku policji. Zbudowano już alejki spacerowe o nawierzchni mineralno-żywiczej i kostki brukowej oraz zamontowano podświetlane pergole drewniane. Wkrótce zainstalowana zostanie rzeźba plenerowa w formie kamiennego, sterowanego globusa i pojawią się elementy małej architektury: ławki, figurka krokodyla czy kosze na śmieci.

 

Całość terenu, na którym prowadzone są prace w ramach inwestycji będzie oświetlona i monitorowana. Zaaranżowana i uzupełniona zostanie zieleń, w tym drzewa, krzewy, zieleń niska oraz trawniki.

 

Ponadto kontynuowane są prace na ul. Parkowej. Na odcinku od kładki dla pieszych do ul. Narutowicza wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, nowy chodnik przed budynkiem szaletów oraz wokół kiosku ruchu wraz ze schodami terenowymi.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Inwestycję realizuje firma Rembisz z Zielonki.