Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Stabilizacja cen benzyny powinna potrwać do wakacji

Opublikowano: 2021-05-27 16:12:56, przez: admin, w kategorii: Opinie

Polska waluta wzmacniała się, gdy drożała ropa naftowa na świecie. Jakie ceny zobaczymy na stacjach paliw na rozpoczęcie wakacji?

Spadają ceny paliwa. Czy to skutek koronawirusa?

 

- Stabilizacja cen na polskich stacjach paliw, to efekt właśnie nieco mocniejszego złotego, gdy jednocześnie cen ropy pozostają wysokie, ropa brent przetestowała poziom 70 USD za baryłkę – mówi Michał Stajniak, ekspert XTB. – Inwestorzy patrzą z zaciekawieniem czy ten poziom ponownie uda się przebić.

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Cenę ropy podbił cyberatak na sieć rurociągów, zmniejszając podaż właśnie wówczas, gdy rósł popyt. Później przyszła korekta. Powróciła względna stabilizacja. Pojawiły się jednak prognozy, że ropa może kosztować nawet 80 USD za baryłkę w obecnym trendzie wzrostowym.

Stabilizacja cenowa na polskich stacjach paliw powinna potrwać do wakacji. Wtedy zaczną się sezonowe podwyżki, zwłaszcza, że już zniesiono niektóre ograniczenia, otwarto restauracje i hotele.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

- Jest szansa, że polski złoty będzie nadal się umacniał i do wakacji powinny utrzymać się ceny 5,30-5,40 zł za litr najpopularniejszej benzyny – ocenia ekspert XTB.

MarketNews24

 

Więcej o: ceny, benzyna, paliwa