Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Kolbuszowa powtarza przetarg na stworzenie Parku Niepodległości

Opublikowano: 2020-11-26 12:35:59, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

KOLBUSZOWA. Pierwsze postępowanie władze Kolbuszowej unieważniły jeszcze przed terminem otwarcia ofert. Dlaczego?

W Kolbuszowej powstanie Park Niepodległości

 

Decyzję o unieważnieniu i powtórzeniu postępowania podjęto po kolejnych zapytaniach potencjalnych oferentów. Mówiąc wprost - wskazywały one na to, że coś jest nie tak z treścią zamówienia. Zapisy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia były na tyle zawiłe i niejasne, że utrudniałyby uczciwą konkurencję. Istniała więc możliwość ich zakwestionowania w Krajowej Izbie Odwoławczej. Władze Kolbuszowej wolały SIWZ od razu poprawić i powtórzyć przetarg, a nie pakować się w późniejszą długotrwałą procedurę odwoławczą.

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Nowe postępowanie zostało już ogłoszone. Tym razem termin otwarcia ofert wyznaczono na 30 grudnia.

Przypomnijmy - park powstać ma w północno-zachodniej części Kolbuszowej, na tzw. Błoniach, przy ul. Astrowej. Zagospodarowanych ma zostać w sumie 2,5 ha terenu. Koncepcję nowego parku przygotowało w 2018 r. Studio Architektury Krajobrazu „GreenLine”, zaś sam projekt wykonawczy jest dziełem Biura Projektów Exal z Tarnobrzega.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Przyszły park zostanie podzielony na kilka stref: reprezentacyjną - stanowiącą szeroki pas terenu wzdłuż południowej granicy parku (oś główną wyznacza zaprojektowana aleja obsadzona szpalerami dębów oraz biegnącymi po obu stronach nasadzeniami ozdobnych krzewów, traw oraz bylin, a także przecinającą aleję drewnianą kładką); strefę zabaw - z zaprojektowanym zestawem do zabaw oraz pojedynczymi urządzeniami zabawowymi, urządzeniami siłowni i rehabilitacji dla seniorów lub osób chcących ćwiczyć sprawność i koordynację ruchową; strefy wypoczynku biernego wraz miejscem umożliwiającym organizowanie np. pikników, w tym rekreacyjny trawnik oraz strefę parku ekologicznego - zlokalizowana będzie na obszarze najbardziej podmokłym z występującymi lokalnymi podmokłościami, wysokimi trawami z poprowadzoną przez ten teren kładką spacerową. Strefa należeć będzie do najbardziej cichych dając możliwość spokojnych spacerów pośród łąk i wysokich traw.

Do tego oczywiście parkowe alejki, oświetlenie, monitoring, mała architektura, a nawet kurtyna wodna. To tylko tak pokrótce...

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi ponad 2,5 mln zł.