Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Har-Bud z Rakszawy rozbuduje strzelnicę w kolbuszowskim liceum

Opublikowano: 2020-09-12 12:11:26, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Wykonawcę udało się wyłonić dopiero w drugim przetargu. Inwestycja będzie kosztować 1 750 000 zł.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Była to najtańsza z trzech ofert. Pozostałe opiewały na 1 988 635 zł i aż 2 139 000 zł. Limit starostwa wynosił 1 454 072 zł. Żeby rozstrzygnąć przetarg, trzeba więc było znaleźć w budżecie kilkaset tysięcy złotych.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

A jakie zaś są plany starostwa?

Istniejąca obecnie strzelnica dysponuje trzema stanowiskami do strzelań na odleglość 50 m. Po rozbudowie budynku powstanie jeszcze 10 stanowisk do strzelań na odległość 25 m. Oczywiście wszystkie stanowiska będą zakończone kulochwytem.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Cały obiekt będzie się składał ze stanowisk strzelniczych, sali do ćwiczeń i oczekiwania na strzelanie, małej zbrojowni, pomieszczenia do czyszczenia broni, punktu pierwszej pomocy, magazynu tarcz, pomieszczenia technicznego wraz ze sterownią oraz z węzła sanitarnego. Zamówienie starostwa obejmuje również pełne wyposażenie sna trzelnicy w transportery tarcz, przesłony antyrykoszetowe oraz żaluzje. Oczywiście inwestycja będzie wymagała też przebudowy wszystkich instalacji i przyłączy.

Starostwo chciałoby, aby nowa strzelnica była gotowa już marcu przyszłego roku.

Inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VI. Spójność Przestrzenna i Społeczna Działanie 6.3 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej.