Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Ruch pasażerski w Jasionce rośnie, wraca Lufthansa

Opublikowano: 2020-09-08 12:17:24, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW, JASIONKA. Linie lotnicze przywracają połączenia.

Od października wraca połączenie do Monachium liniami Lufthansa. Fot. Marcin Kołacz

Od października wraca połączenie do Monachium liniami Lufthansa. Fot. Marcin Kołacz

 

33 tysiące pasażerów obsłużył w sierpniu br. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. To o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu, co świadczy o stopniowej odbudowie ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku. Oczywiście, to nieporównywalnie mnoiej niż w sierpniu 2019 r., gdy odprawionych zostało w Jasionce 85 508 pasażerów. Patrząc ghistorycznie, liczba pasażeów spadła do poziomów z lat 2007-2008.

 

Głównym motorem wzrostu jest linia Ryanair, która przywróciła już ponad 60 proc. pierwotnie zaplanowanej siatki połączeń. W sierpniu z usług niskokosztowego przewoźnika skorzystało ponad 20 tysięcy pasażerów - najwięcej na trasach do Londynu i Dublina. Sporą popularnością cieszyły się też oferowane przez PLL LOT połączenia krajowe z Rzeszowa do Warszawy, Gdańska i Szczecina. Łącznie podróż na tych trasach odbyło ponad 10 tys. podróżnych.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Liczba pasażerów obsłużonych w sierpniu pozwala nam patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie, mimo iż -podobnie jak inne lotniska w Polsce - w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowaliśmy spadek ruchu o około 70 procent – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka. - Stopniowo odbudowujemy zaufanie podróżnych do samolotu jako najszybszego, a zarazem bezpiecznego środka transportu.

 

Dobrą wiadomością dla pasażerów, szczególnie podróżujących w celach biznesowych, jest powrót bezpośredniego połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium. Pierwszy rejs od czasu zawieszenia lotów zaplanowano na niedzielę 25 października. Samoloty typu Bombardier CRJ-900 będą odlatywać do stolicy Bawarii wczesnym popołudniem, codziennie z wyjątkiem sobót. Najtańszy bilet w obie strony kosztuje ok. 450 zł.

 

Znany jest już także rozkład lotów na sezon zimowy Ryanaira i LOT-u. Boeingi irlandzkiego przewoźnika polecą z Rzeszowa do Londynu (codziennie), Dublina (3 razy w tygodniu), Manchesteru i Bristolu (2 razy w tygodniu) oraz East Midlands (raz w tygodniu). Z kolei LOT zaoferuje podróżnym codzienne połączenia z Warszawą, realizowane od poniedziałku do soboty trzy razy dziennie, a w niedziele dwa razy dziennie.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W porównaniu z ubiegłorocznym rozkładem w sezonie zimowym liczba regularnych rejsów krajowych obsługiwanych przez podkarpackie lotnisko zmniejszy się o 33% procent, a międzynarodowych – o 27%.