Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Firma Budowlana Arkada Mielec rozbuduje Sąd Rejonowy w Mielcu

Opublikowano: 2020-09-03 16:29:30, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

MIELEC. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu zaoszczędzi na tej inwestycji całkiem sporo. Szacowano, że będzie ona kosztować ponad 14 mln zł, tymczasem FB Arkada Mielec zaoferowała cenę o 4 mln zł niższą.

Sąd Rejonowy w Mielcu

Sąd Rejonowy w Mielcu

 

A dokładnie 10 280 570 zł. Zainteresowanie przetargiem było zresztą spore. Swoje usługi zaoferowało siedem firm, z czego sześć cenowo zmieściło się w wyznaczonym limicie.

Przypomnijmy, inwestycja dotyczy „przebudowy istniejącego budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych i rozbudowy o nowy budynek administracyjno-biurowy kompleksu obiektów Sądu Rejonowego w Mielcu wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu”.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Całe przedsięwzięcie ma być realizowane w trzech etapach. Pierwszy obejmować będzie budowę nowego budynku administracyjno-biurowego wraz z łącznikiem do istniejącego budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych oraz z wyposażeniem stałym i ruchomym. Drugi etap, to z kolei przebudowa i zmiana sposobu użytkowania poddasza budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych (po czasowym przeniesieniu pracowników i wyposażenia WKW do nowego budynku), Ostatni etap obejmuje wreszcie zagospodarowanie terenu.

Nowy budynek będzie miał wymiary 20,50 m x 15,10 m i zbudowany zostanie na planie wielokąta, posiadał będzie trzy kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, podpiwniczenia na całej swej powierzchni. Z istniejącymi sądowymi budynkami (w szczególności z budynkiem WKW) zostanie skomunikowany za pośrednictwem łącznika, poprowadzonego na poziomie I piętra. W efekcie powstanie obiekt o powierzchni użytkowej blisko 700 m2.

Z kolei przebudowa poddasza budynku wydziału ksiąg wieczystych nie wpłynie na jego kształt. Jedynymi widocznymi z zewnątrz skutkami realizacji inwestycji będą m.in. nowe okna połaciowe doświetlające projektowane pomieszczenia na poddaszu. Likwidacji ulegną natomiast istniejące lukarny poddasza nieużytkowego, a nową konstrukcję uzyska więźba dachowa wraz z warstwami termoizolacyjnymi, poszyciem i pokryciem.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Inwestycja ma potrwać 36 miesięcy.