Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Przebudowa dworca PKP w Kolbuszowej. Ponownie siedmiu chętnych

Opublikowano: 2020-07-18 14:31:00, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

KOLBUSZOWA. Ponownie, bo również na I przetarg wpłynęło aż tyle ofert. Problemem były jednak ich ceny...

Przebudowa dworca PKP w Kolbuszowej. Ponownie siedmiu chętnych

 

Najtańsza wówczas oferta wyceniona została o kilkaset tysięcy złotych wyżej niż wynosił limit miasta. Tym razem już tak nie jest, m.in. dlatego że Kolbuszowa zwiększyła kwotę, jaką może przeznaczyć na inwestycję. I to sporo. Limit w pierwszym postępowaniu wynosił 5 715 293 zł, teraz zaś 6 253 690 zł.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Co prawda żaden oferent i teraz nie trafił z oferowaną ceną, ale na kilka propozycji można chyba spojrzeć nieco przychylniejszym okiem.

Najtańsza oferta, firmy Solkan z Rzeszowa, wyceniona została na 6 405 163 zł. Kilkadziesiąt tysięcy wyżej wycenił się Zakład Remontowo - Budowlany Roman Olszowy z Kosowy. Oferta krakowskiego przedsiębiorstwa Texom, to już wydatek prawie 6,8 mln zl, a Firmy Zgoda z Rzeszowa - 6,97 mln zł. Najdroższą ofertę złożyła dębicka firma Igloobud - 9,1 mln zł.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Jeśli tym razem uda się wyłonić wykonawcę inwestycji, to powinna ona zostac zrealizowana w całości do stycznia 2022 r,przy czym same roboty budowlane potrwać mają do listopada 2021 r.

Zadanie - „Nadbudowa i przebudowa budynku dworca PKP w Kolbuszowej na dworzec lokalny z częścią usługową i administracyjną, budowa zadaszenia nad przystankami autobusowymi i placem manewrowym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną” jest realizowana w ramach projektu na rewitalizację Kolbuszowej, ale i „Budowy Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - PKA: Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”.

Sam budynek dworca zmieni nieco wygląd. Jego dach zyska np. nową konstrukcję. Zmodernizowane zostaną wszyskie instalacje techniczne na całym terenie dworca. Powstaną nowe chodniki i przebudowane zostana zjazdy do dworca. Przede wszystkim jednak gruntownie zmodernizowany zostanie cały plac manewrowy. Wyznaczone zostaną nowe stanowiska autobusowe - 4 pod mającym powstać zadaszeniem, 2 przy budynku dworca, dwa przy zaprojektowanej wysepce i jedno rezerwowe, zlokalizowane poza zadaszeniem. Powstanie też kilka miejsc postojowych dla taksówek.