Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Rewitalizacja bulwarów nad Nilem w Kolbuszowej. Umowa podpisana

Opublikowano: 2020-06-04 00:15:40, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

KOLBUSZOWA. Przetarg wygrała firma „Rembisz” z Zielonki. Roboty potrwają do grudnia 2021 r.

Rewitalizacja bulwarów nad Nilem w Kolbuszowej. Umowa podpisanaRewitalizacja bulwarów nad Nilem w Kolbuszowej. Umowa podpisanaPodpisanie umowy w Urzędzie Miasta
Rewitalizacja bulwarów nad Nilem w Kolbuszowej. Umowa podpisana

 

Po rewitalizacji w centrum miasta powstaną nowe przestrzenie spacerowe i rekreacyjne dla mieszkańców oraz gości. Łączny koszt inwestycji wynosi ponad 4,4 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z dwóch źródeł: ponad 2,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz ok. 100 tys. zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Zakres prac obejmuje: przebudowę ul. Parkowej z asfaltowej na kostkę betonową, budowę nowego ogrodzenia wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1 oraz budowę murka ozdobnego z cegły klinkierowej z siedziskami z elementów drewnianych wzdłuż Ogródka Jordanowskiego. Wykonany zostanie remont kładki nad Nilem wraz z wymianą balustrad i ułożeniem odpowiedniej sieci oświetleniowej. W ramach inwestycji rozbudowany będzie także parking oraz jezdnia manewrowa przy cmentarzu parafii pw. Wszystkich Świętych. Powstanie też ciąg pieszo-rowerowy.

Z kolei na terenie pomiędzy kładką znajdującą się na ul. Parkowej, a kościołem powstanie amfiteatr dla publiczności z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem. Zamontowane zostaną kurtyny wodne i wykonana fontanna multimedialna dla dzieci. Do tego pojawi się mała architektura i sprzęt do rekreacji (ławki, stojaki na rowery, pergole drewniane, murki gabionowe, dwie figurki odlewane krokodyla, stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy). Zmiani się też otoczenie pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego- powstanie murek, schody, płyta granitowa, niska zieleń i oświetlenie.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Na skwerze znajdującym się pomiędzy ul. Parkową, a mostem przy budynku policji zamontowana zostanie rzeźba plenerowa w formie kamiennego, sterowanego globusa z podświetleniem. Wokół rzeźby poprowadzone zostaną alejki spacerowe.

Całość będzie oświetlona i monitorowana. Zaaranżowana i uzupełniona zostanie zieleń, w tym drzewa, krzewy, zieleń niska oraz trawniki.