Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Rozbita międzynarodowa grupa przestępcza zajmująca się oszustwami paliwowymi

Opublikowano: 2020-05-15 15:41:53, przez: admin, w kategorii: Region

PODKARPACKIE, SŁOWACJA. Akcja funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Polsko-Słowackiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku z Administracją Finansową Słowacji.

Jedno z aut używane w przestępstwach. Fot. Administracja Finansowa Słowacji

Jedno z aut używane w przestępstwach. Fot. Administracja Finansowa Słowacji

 

Rozpracowana międzynarodowa grupa przestępcza  handlowała nielegalnie olejem mineralnym. Przestępczy proceder polegał na fikcyjnej wysyłce olejów smarowych i  rozcieńczalników z Polski do Bułgarii, które w rzeczywistości trafiały na Słowację jako paliwo.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Jak ustaliła Administracja Finansowa Słowacji, wstępne straty z tytułu uszczupleń podatkowych oszacowano na 150 tysięcy euro.

 

Do rozpracowania grupy doszło m.in. dzięki współpracy Kryminalnego Urzędu Administracji Finansowej Republiki Słowacji  z funkcjonariuszami KAS  z Polsko- Słowackiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku. To jedno z 5 tego typu centrów w Polsce.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Do zadań centrum należy obsługa zapytań dotyczących m.in. pojazdów i dokumentów, przewozu towarów w ruchu drogowym czy wiarygodności prowadzonej działalności gospodarczej. W 2019 r. funkcjonariusze KAS pełniący służbę w Polsko Słowackim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku  obsłużyli blisko 3,5 tysiąca wniosków wymieniając prawie 10 tys. informacji.