Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

Opublikowano: 2020-03-17 21:01:37, przez: admin, w kategorii: Opinie

Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Cena ropy brent, której znaczenie jest najważniejsze dla polskiego rynku, spadła poniżej 30 USD za baryłkę. W okresie ostatnich 12 miesiącach jest to redukcja jej ceny o ponad 50 proc. w porównaniu do maksymalnych wycen.

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Drastyczny spadek cen jest konsekwencją rozbieżności pomiędzy krajami OPEC i Rosją. Światowy spadek popytu na ropę nie skłonił Rosji do ograniczenia wydobycia, co było wbrew nadziejom OPEC.

Zirytowana Arabia Saudyjska zareagowała zwiększaniem produkcji, a grupa OPEC+ jest daleka od osiągnięcia porozumienia o ograniczaniu produkcji.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

- Ta sytuacja może utrzymać się do czerwca, bo wówczas zaplanowane jest najbliższe posiedzenie krajów OPEC – mówi Wojciech Jakóbik, redaktor naczelany BiznesAlert.pl. –To oznacza, że na polskich stacjach paliw cena benzyny może spaść do 4 zł, a takie ceny ostatnio widzieliśmy w 2014 r.

MarketNews24

 

Więcej o: ceny, paliwa