Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Lotnisko Rzeszów-Jasionka – wyniki za 2019 rok

Opublikowano: 2020-01-15 09:48:08, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW, JASIONKA. Ruch zapewniają połączenia do portów przesiadkowych i poszerzenie oferty wakacyjnych lotów czarterowych. 

Fot. T. Kuśnierz

Fot. T. Kuśnierz

 

Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Przekroczony został rekordowy wynik osiągnięty w 2018 roku, gdy pasażeró było 771 287.

Zwiększenie przez Lufthansę liczby rejsów do Monachium do 14 tygodniowo przełożyło się na ponad 60-procentowe zwiększenie ruchu na tym kierunku. Było to ponad 73 tys. pasażerów. Czwarty rok z rzędu wzrosła liczba pasażerów lecących czarterami. Ofertę wakacji z wylotem z Rzeszowa wybrało prawie 55 tys. pasażerów, co razem z pozostałymi lotami czarterowymi dało 25-procentowy wzrost w tym segmencie.

Rok 2019 był również rekordowy jeśli chodzi o liczbę rejsów wykonanych przez samoloty LOT na trasie Rzeszów-Warszawa, z których skorzystało łącznie ponad 215 tysięcy pasażerów. Liderem w zakresie regularnych połączeń realizowanych z lotniska w Jasionce pozostaje irlandzki Ryanair, który w 2019 roku przewiózł prawie 400 tys. pasażerów, z czego ok. 190 tys. na trasie Rzeszów-Londyn.

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Łączna liczba wszystkich operacji lotniczych, na lotnisku Jasionka z uwzględnieniem lotów szkolnych na lotnisku Rzeszów-Jasionka w 2019 r. wyniosła prawie 19 tysięcy.

- Powtórzyliśmy ubiegłoroczny rekord, a nawet odrobinę go poprawiliśmy. W tak trudnych warunkach rynkowych to wynik na miarę naszych oczekiwań – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. - Najwięksi przewoźnicy operujący na naszym lotnisku z różnych względów zmuszeni byli do ograniczenia rozwoju siatki połączeń. Ten negatywny trend udało się zrównoważyć aktywną współpracą z Lufthansą oraz czołowymi polskimi touroperatorami. W 2020 roku chcemy kontynuować te działania, jednocześnie zabiegając o uruchomienie nowych tras w każdym z segmentów rynku lotniczego. Pozwoli nam to umocnić się na pozycji lidera w grupie lotnisk regionalnych obsługujących do 1 mln pasażerów.

Ważnym wydarzeniem dla rozwoju lotniska w Jasionce było otwarcie w październiku ub. r. hotelu Holiday Inn Express, marki do globalnej sieci IHG. Położony naprzeciw terminala pasażerskiego obiekt oferuje ponad 100 pokoi oraz usługi gastronomiczne. W 2019 roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zawarł również strategiczne umowy z LOT AMS i Polską Grupą Lotniczą dotyczące budowy na terenie lotniska kompleksu hangarów, w których powstanie największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum serwisowania samolotów.

 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Zobacz więcej: 

PLL Lot uruchamia więcej połączeń z Rzeszowa do Warszawy

Więcej lotów Lufthansy z Rzeszowa-Jasionki do Monachium

Rekordowy wynik wakacyjnych czarterów na lotnisku w Jasionce