Powiat Rzeszowski - siła inwestycji
Preferencyjne pożyczki między innymi na poprawę efektywności energetycznej

Sukces Wojciech Uchman oraz jego psa Giny

Opublikowano: 2019-10-06 16:52:51, przez: admin, w kategorii: Region

PRZEMYŚL. Labradorka Gina z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zwyciężyła w międzynarodowych zawodach psów tropiących w Mołdawii.

A konkretnie, tropiących wyroby tytoniowe. W rywalizacji o złoto startowali zawodnicy z 6 krajów. Mistrzostwa, które  odbyły się w dniach 25-26 września br. w miejscowości Vadul Lui Voda, towarzyszyły Trzeciej Konferencji poświęconej nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi. Wzięli w niej udział przedstawiciele 12 europejskich krajów.

Skład  polskiej drużyny - kapitan drużyny oraz przewodnik mł. rachm. Wojciech Uchman oraz jego pies Gina. Ostatecznie wywalczyła ona I miejsce na podium.

To kolejny międzynarodowy sukces tej pary Rok wcześniej również wywalczyła złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Słowackiej Administracji Finansowej Psów Służbowych w Wykrywaniu  Środków Odurzających oraz Wyrobów Tytoniowych.

Gina  służbowo wącha tytoniową kontrabandę dla podkarpackich celników już od 2014 r.