Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Black hawki z Mielca – powstało już 50 helikopterów i 500 kabin

Opublikowano: 2019-08-28 15:50:38, przez: admin, w kategorii: Firmy

MIELEC. Lockheed Martin podkreśla - PZL Mielec najważniejszą fabryką poza USA. Koncern jest obecny w naszym kraju już od 20 lat.

Black hawk z Mielca – powstało już 50 maszyn i 500 kabin

 

Jak informuje Lockheed Martin w swoim oświadczeniu (przy okazji zaproszeniu na swoje ekspozycje na MSPO w Kielcach 3-6 września), PZL Mielec to również centralny punkt działalności tego koncernu w Polsce. Mielecka spółka świętowała ostatnio ukończenie 500-setnej kabiny śmigłowca Black Hawk, przeznaczonej na światowe rynki. Zakłady wyprodukowały również 50 kompletnych śmigłowców Black Hawk dla krajowych i zagranicznych klientów. PZL Mielec, które niedawno pozyskało największe jak dotąd zamówienie eksportowe na 16 śmigłowców Black Hawk dla Filipin, w ciągu ostatnich 10 lat odnotowała wzrost sprzedaży o 500 procent.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

W Polsce Lockheed Martin zatrudnia ok. 1,7 tys. osób. Współpracuje też z 470 dostawcami, pośrednio utrzymując więc dodatkowe ponad 5 tys. miejsc pracy. Nie bez znaczenia jest również współpraca koncernu z 10 polskim wyższymi uczelniami.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Na tegorocznym MSPO w Kielcach na ekspozycji koncernu po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć m.in. myśliwiec F-35A, do zakupu którego przymierza się nasz kraj. Zaprezentowany zostaną również - najnowszy, zbudowany w Polsce, uzbrojony śmigłowiec wsparcia pola walki Black Hawk, wybrane systemy obrony powietrznej i antyrakietowej oraz systemy precyzyjnego ognia.