Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

„Studenci mają głos!” Akcja społeczna dotycząca wyborów do Europarlamentu

Opublikowano: 2019-05-21 09:03:44, przez: admin, w kategorii: Polityka

“Take part in the European elections – your opinion matters!” - to oficjalna nazwa studenckiej kampanii społecznej stworzonej przez stypendystów programu School of Leaders Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

„Studenci mają głos!” Akcja społeczna dotycząca wyborów do Europarlamentu

 

Akcja ma na celu zachęcenie młodych ludzi do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie odbędzie się już 22 maja 2019 roku, w hallu głównym uczelni w budynku przy ul. Sucharskiego 2 między godz. 8:00, a 13:00.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

– Dzięki decyzjom Parlamentu możemy bez utrudnień poruszać się po terytorium Unii, studiować w innych państwach członkowskich czy odbywać w nich staże” – mówi Paulina Mazurak, jedna z koordynatorek działania. - Chcemy zachęcać studentów i pracowników do głosowania, gdyż ta niewielka karta z oddanym głosem może wpływać na życie całej rodziny europejskiej. Stąd też jedno z haseł kampanii brzmi „Twój głos ma znaczenie”.

 

Wydarzenie organizowane jest przez stypendystów programu School o Leaders. SoL to elitarna grupa studentów WSIiZ z różnych kierunków, których łączy wspólna idea działania na rzecz środowiska akademickiego.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

- Cieszymy się, że młodzi ludzi nie tracą entuzjazmu związanego z członkostwem Polski w Unii, jednocześnie będąc świadomymi, iż UE nie jest nam dana raz na zawsze. O tym jak będzie funkcjonować decydujemy sami, a udział w wyborach to jedno z najważniejszych narzędzi jakie mamy – mówi Sylwia K. Mazur z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz jedna z tutorów w programie School of Leaders.