Park Naukowo-Technologiczny Dworzysko powiatu rzeszowskiego
PGE Obrót. Stabilny i bezpieczny sprzedawca energii elektrycznej

Kariera IT 2019 w Rzeszowie – oferty pracy i branżowe wykłady

Opublikowano: 2019-04-09 19:22:30, przez: admin, w kategorii: Oferty pracy

RZESZÓW.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

W sobotę (13 kwietnia 2019, w godz. 9:00 – 14:30 w Hotelu Rzeszów (przy Galerii Rzeszów, Al. J. Piłsudskiego 44) odbędą się targi pracy Kariera IT, organizowane przez Careercon.

 

Duża korporacja jak i mała spółka potrzebują pracowników specjalizujących się w różnych dziedzinach IT. Targi pracy Kariera IT pozwalają pracodawcom na znalezienie kandydata, który wpasuje się w potrzeby konkretnej firmy.

 

Kariera IT to wydarzenie, które jednego dnia i w jednym miejscu umożliwia :

- nawiązanie kontaktów z pracodawcami w luźniej, przyjaznej atmosferze,

- zapoznanie się z aktualnymi ofertami na rynku pracy IT i wzięcie udziału we wstępnej rekrutacji w kilkunastu firmach,

- uczestnictwo w prelekcjach branżowych prowadzonych przez specjalistów,

- konsultację CV z doradcą zawodowym.

 

Na spotkanie obowiązuje rejestracja: https://careercon.pl/konferencja/kariera-it-rzeszow-13-04-2019

 

Wystawcy: Partner Deloitte, firmy uczestniczące PCG Academia Mobica, Symphony Solutions Soft System

 

09:00 - 09:30 Rejestracja uczestników

9:30 - 10:10 Usługi w Microsoft Azure pozwalające budować redundantne środowiska rozproszone geograficznie - Paweł Kurczyk

Code Review budujące relacje w zespole - Maciej Mortek

10:15 - 10:55 jOOQ jako alternatywa dla ORM -Piotr Hendzel

Fabryka mikroserwisów w praktyce, czyli o Azure Service Fabric -Krzysztof Seroka

10:55 - 11:20 Przerwa

11:20 - 12:00 Dlaczego możemy już przestać sobie ufać -Robert Urbańczyk

12:05 - 12:45 Machine Learning powered regression -Paweł Dyrek

Angular 7 - architektura aplikacji i best practices -Robert Juszczyk i Serhii Koliechkin

12:45 - 13:10 Przerwa networkingowa

13:10 - 13:50 Office 365 - nowy tenant, co dalej ? -Michał Machniak

Eksploracja serwisów e-commerce w kontekście badań i obserwacji UX -Krystian Miąsik

13:50 - 14:00 Zakończenie targów

 

Prelegenci

Serhii Koliechkin Front-end Team Leader Rzeszowskiego Software House'u GBX Soft oraz pasjonat nowych technologi i motoryzacji. Głównym zawodowym zadaniem jest tworzenie architektury oraz core functionality zaawansowanych aplikacji webowych opartych na frameworku Angular 2+, TypeScript, Vue, Vuex, a także z wykorzystaniem technologii WebRTC.

 

Entuzjasta zaawansowanych algorytmów, silników generowania UI/UX , optymalizacji oraz czystego kodu. Prowadzi szkolenia na temat best practices dotyczących technologii webowych oraz angażuje innych do rozwoju branży.

 

Temat prelekcji: Angular 7 - architektura aplikacji i best practices

 

Aplikacje webowe oraz frameworki typu Angular, Vue, React stają się coraz popularniejsze i mają zastosowanie w większości budowanych obecnie platformach. Developerzy poznają frameworki z różnych źródeł, niejednokrotnie bazując na swoim doświadczeniu ze statycznych stron opartych o zwykłe skrypty JS. TypeScript wprowadzający obiektowość i typowania pozwala na sprawne budowanie i rozwijanie skomplikowanych aplikacji webowych – jednak jest wiele pułapek, na które można natrafić tworząc oprogramowanie. Chcemy porozmawiać o panujących standardach, best practices i zaprezentować jak najlepiej budować tego typu aplikacje.

 

Robert Juszczyk Front-End Developer oraz CEO Rzeszowskiego Software House'u GBX Soft od 2013 roku. doświadczenie w aplikacjach webowych zdobywane przez ostatnie 6 lat. Dokładny, a nawet pedantyczny w zakresie dobrych praktyk dotyczących tworzenia kodu oraz jego czytelności. Każda nowa technologia to dla niego wyzwanie, które chętnie podejmuje. Nie boi się eksperymentować i ciągle poszukuje optymalniejszych i sprawniejszych rozwiązań technologicznych. AngularJS, Angular 2+ ,Vue, JavaScript i wszelkie integracje z platformami to dla niego codzienność.

 

Pracował z największymi korporacjami w Polsce oraz na świecie, a także projektował architektury zaawansowanych platform webowych i mobilnych, skupiające się w tematykach WebRTC, płatności, geolokalizacji i grywalizacji.

 

Krzysztof Seroka Architekt aplikacji webowych w krakowskim oddziale SoftwareONE. Obecnie zajmuje się budowaniem aplikacji webowych na bazie mikroserwisów w oparciu o platformę Microsoft Azure. Pasjonat czystego kodu, testów automatycznych i ogólnie automatyzacji - z tego względu nie ukrywa swojej miłości do wiersza poleceń. Popołudniami z dziećmi rządzi na placach zabaw, rozwija nawet swój profil parentingowy, wieczorami wyżywa się technicznie zajmując się Azure, .NET Core i VIMem.

 

Temat prelekcji: Fabryka mikroserwisów w praktyce, czyli o Azure Service Fabric

 

O mikroserwisach słyszeliśmy już wszyscy. Niektórzy je pokochali, inni zdążyli już znienawidzić. Niestety budowanie w oparciu o mikroserwisy wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Z nimi możemy oczywiście zmierzyć się sami, albo skorzystać z gotowych narzędzi. Jednym z nich jest Azure Service Fabric (ASF) używany obecnie przez większość usług Microsoftu wliczając Skype for Business i Cortanę. W tej prezentacji przybliżę problemy z jakimi musieliśmy się zmierzyć 2 lata temu budując naszą aplikację i jak przejście na ASF nam w tym pomogło.

Piotr Hendzel Biografia: Java Developer w JCommerce. Członek kapituły Rzeszów Java User Group. Czynnie angażuje się w rozwój społeczności skupionej wokół JVM w Rzeszowie. Programowaniem zajmuje się zawodowo od prawie trzech lat. Pasjonat nowych technologii, niekoniecznie tych najpopularniejszych.

 

Temat prelekcji: jOOQ jako alternatywa dla ORM

 

Mapowanie obiektowo relacyjne stosowane jest w wielu aplikacjach w ekosystemie opartym o JVM. Ma ono swoje plusy jak i minusy. Ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Nie można jednak powiedzieć, że jest jedynym słusznym sposobem na wymianę informacji pomiędzy aplikacją a bazą danych.

Podczas tej prelekcji postaram się pokazać alternatywę dla ORM - jOOQ’a. Pokażę przykłady świeżo z produkcji. Opowiem dlaczego jOOQ ma według mnie najlepszą dokumentację. Przyjrzymy się niecodziennej polityce licencyjnej. Nie zabraknie również odrobiny live codingu (w Javie).

 

 

Paweł Kurczyk Solution Architect w międzynarodowym zespole architektów w Deloitte Central Europe. Odpowiedzialny za projektowanie systemów dla złożonych inicjatyw i potrzeb biznesowych. Posiada doświadczenie potwierdzone licznymi certyfikatami (m.in. PRINCE2, AgilePM, ITIL, Cisco CCNA, Microsoft Certified Azure Administrator) w koordynowaniu projektów IT i budowaniu środowisk informatycznych opartych o rozwiązania on-premise oraz chmurę Microsoft Azure. Chętnie dzieli się wiedzą, między innymi podczas prowadzenia szkoleń wewnętrznych oraz warsztatów na Politechnice Rzeszowskiej i Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. W czasie wolnym pasjonat kolarstwa oraz aktywności fizycznych dających zastrzyk adrenaliny.

Temat prelekcji: Usługi w Microsoft Azure pozwalające budować redundantne środowiska rozproszone geograficznie

 

Rozwiązania chmurowe pozwalają tworzyć infrastrukturę odporną na nieplanowane przerwy w działaniu serwerów, a nawet na niedostępność całego Data-Center. Podczas prelekcji zostaną omówione usługi umożliwiające budowanie nadmiarowych i wysokodostępnych systemów. Dzięki nim w szybki i prosty sposób zapewnisz rozproszone geograficznie aplikacje, bazy danych oraz przestrzenie dyskowe. Korzystając z zaprezentowanych usług typu Platform as a Service, każdy freelancer lub startup jest w stanie metodą „click, click Cloud” skonfigurować środowisko aplikacyjne, nie rujnując przy tym swojego budżetu.

 

Maciej Mortek Doświadczony programista w budowaniu aplikacji internetowych, analizy i wdrażaniu startupów i ich pomysłów. Od lat związany z technologiami webowymi, przez ostatnie lata związany z językiem PHP i frameworkiem Symfony, a w ostatnich czasach z nowymi frameworki frontendowymi. Entuzjasta pracy zdalnej, optymalizacji czasu, rozwijania swojej własnej produktywności. Zawodowo związany od kilku lat z firmą Polcode. Prywatnie autor powstającego powoli bloga i zarówno prywatnej platformy - MattCodes.pl.

 

Temat prelekcji: Code Review budujące relacje w zespole

 

Wszyscy wiemy o korzyściach płynących z przeprowadzania Code Review w swoich projektach. Wszyscy też wiemy jak rujnujące może być Code Review dla naszych relacji zespołowych. W swojej prelekcji chciałbym poruszyć kwestie związane z tym, jak przeprowadzamy ten proces w naszych projektach i jak możemy to robić lepiej. Dzięki kilku sposobom, mam nadzieję, że Code Review stanie się czymś przyjemnym dla wszystkich - zwłaszcza dla osoby recenzowanej :) i pozwoli nam budować lepsze relacje w zespole.

 

Jeśli nie wiesz czym jest Code Review, albo chciałbyś poznać techniki przeprowadzania jakościowego Code Review, możesz też śmiało przyjść na tą prelekcję. Dla wszystkich przygotowałem mały bonus, który pozwoli Ci lepiej poznać ten proces i sposoby jego implementacji w Twoich projektach.

 

Michał Machniak Technologiami informacyjnymi pasjonuje się od ponad 20 lat, jest to moje hobby oraz mój zawód. Na co dzień pracuję jako System Administrator, buduję oraz wdrażam rozwiązania w oparciu o systemy Microsoft. W pracy codziennej używam Windows Server, SQL Server, Powershell, Azure, Office 365, Sharepoint. W czasie wolnym proawdzę loklaną społeczność związaną z grupą ogólnopolską “Microsoft 365 User Group Poland”.

 

Temat prelekcji: Office 365 - nowy tenant, co dalej ?

 

Po uruchomieniu Office 365 nowego Tenanta, na co należy zwrócić uwagę, co zmienić, a co zabezpieczyć. Zaprezentuje i omówię zagadnienia związane z początkiem administracji i zarządzania pakietem Office 365.

 

Przedstawione zagadnienia będą omówione w oparciu o własne doświadczenie w obszarze administracji usługami, dlatego zachęcam do udziału w sesji.

 

Paweł Dyrek Obtained a Master’s degree in Computer Science in 2016 at the Jagiellonian University in

Cracow. Technology Consulting Manager at Codete. Years-long experience in building international projects using state of the art technologies both for startups and enterprise level solutions. Working with stakeholders and C-level of startups, helping them to scale their solutions in a proper way. Experienced programmer, a fan of technology and Agile methodology enthusiast. Leading audit and consulting services for multiple companies. His comprehensive approach and eye for detail allowed him to establish multiple development teams and lead projects to the successful end.

 

Temat prelekcji: Machine Learning powered regression

 

Testowanie regresyjne jest niezwykle czaso- i praco-chłonne. Podczas mojej prezentacji chcę przedstawić podejście mocno upraszczające ten proces - testowanie za pomocą screenshotów. W celu zwiększenia wydajności i elastyczności systemu, wykorzystujemy uczenie maszynowe, pozwalające nam na bardziej szczegółową analizę wykonanych obrazów.

 

Robert Urbańczyk Entuzjasta nowych technologii. Propagator idei open source. Przedsiębiorca. Zdeklarowany przeciwnik prawa patentowego. Od ponad dwóch dekad z sukcesem wdrażający rozwiązania IT oparte na unix/linux.

 

Temat prelekcji: Dlaczego możemy już przestać sobie ufać

 

Prelekcja dotyczyć będzie technologii informatycznych wspierających systemy oparte na konsensusie, kryptografii i tym podobnych.

 

Krystian Miąsik UX Researcher oraz Certyfikowany UX Project Manager. Mentor Google w programie Launchpad Start. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie w dziedzinach User Experience oraz Social Media. Jako naukowiec – aktywny członek zespołów badawczych zarówno w Polsce jak i USA. W pracy zawodowej odpowiedzialny za zwiększanie satysfakcji użytkownika oraz optymalizację konwersji.

 

Temat prelekcji: Eksploracja serwisów e-commerce w kontekście badań i obserwacji UX

 

Nie ma jednego modelu zachowań użytkowników w Internecie. Nie mniej jednak możemy obserwować pewne prawidłowości w zachowaniach w ramach porównywalnych kategorii stron. Czy takie zachowania mogą być wskazówką dla managerów e-commerce, projektantów i marketerów? Jakie wnioski mogą płynąć z obserwacji użytkowników i czy można takie zachowania optymalizować pod kątem efektywności biznesowej? To standardowe pytania jakie na codzień słychać w branży. W epoce data-driven próba odpowiedzi na zachowania użytkowników wydaje się kluczowa w osiąganiu dobrych wyników. Podczas prezentacji przedstawione zostaną wnioski z wyników badań i obserwacji branży na przestrzeni ostatnich 3 lat.

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij