Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej dostanie nowy śmigłowiec

Opublikowano: 2019-02-09 19:49:07, przez: admin, w kategorii: Region

HUWNIKI, BIESZCZADY. Poinformowali o tym podczas sobotniej wizyty w placówce w Bieszczadach premier Mateusz Morawiecki i minister Joachim Brudziński.

Fot. MSWiA

Fot. MSWiA

 

Na lądowisku przy placówce straży granicznej stacjonują na razie dwa śmigłowce Kania. System oświetlenia umożliwia wykonywanie maszynom lotów w nocy. Śmigłowce wspierają działania związane w zapobieganiem nielegalnej migracji oraz z walką z przemytem.

 

Od października 2019 r. w Huwnikach stacjonować będzie także nowy śmigłowiec Airbus Helicopters H-135, najnowszy nabytek KG Straży Granicznej. Koszt jego zakupu to 46,5 mln zł. Zakup zostanie sfinansowany z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 - 2019”.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej jest odpowiedzialny za odcinek granicy o długości 373 km. Służbę w oddziale pełni ok. 2 tysiące funkcjonariuszy i 143 pracowników cywilnych w 14 placówkach. Na granicy z Ukrainą na terenie Bieszczadzkiego Oddziału SG funkcjonują 4 drogowe przejścia graniczne i dwa kolejowe.

 

W 2018 r. funkcjonariusze odprawili 12,9 mln podróżnych oraz 3 mln pojazdów. Wspólnie z innymi służbami ujawnili przemyt towarów o wartości ponad 30 mln zł. 

 

 

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP
Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości