Park Naukowo-Technologiczny Dworzysko powiatu rzeszowskiego
Edulacka ekologiczna w ramach zadania Sadzenie drzew i krzewów miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim

Świąteczne i bożonarodzeniowe jarmarki i kiermasze na Podkarpaciu - grudzień 2018

Opublikowano: 2018-12-14 19:11:51, przez: admin, w kategorii: Podkarpackie - Przestrzeń Otwarta

PODKARPACKIE.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

armark Świąteczny w Rzeszowie

Od 8 do 21 grudnia w godzinach 12.00-18.00 będzie czynny Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie zabraknie też karuzeli i oczywiście świątecznych straganów, na których będzie można skosztować bożonarodzeniowych przysmaków, kupić słodkości, ozdoby i upominki.

15 grudnia 2018

18:00 Fireshow

16 grudnia

 • Rzeszów jest na liście 15 polskich miast, do których zawitają ciężarówki Coca-Coli. Będzie można m.in. zrobić zdjęcie w klimatycznym Pokoju Świętego Mikołaja, doświadczyć wirtualnej przejażdżki saniami Świętego Mikołaja, dzięki technologii VR i fotelowi pneumatycznemu, czy przygotować imienną, świąteczną puszkę Coca-Cola Zero Cukru.

Dodatkowo, animatorzy będą prowadzić gry, konkursy i zabawy z nagrodami. Świąteczna ciężarówka Coca-Coli będzie stała na Rynku w Rzeszowie 16 grudnia (niedziela) od godz. 16:00 do 20:00.

 • Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój zachęca do udziału w „II Budziwojskim Kiermaszu Bożonarodzeniowym”, który odbędzie się 16 grudnia 2018 r. w godz. 10.00 – 16.00 przy ul.Budziwojskiej 194 w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy rodziny na warsztaty plastyczne podczas, których wspólnie stworzymy niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Efekty wspólnej pracy będzie można podziwiać na przystrojonej przez Was choince. Na kiermaszu zaprezentują się wystawcy oferujący swoje usługi oraz wykonane przez nich towary i dekoracje. Świąteczny klimat zapewnią uczestnicy zajęć oraz Zespoły Śpiewacze działające przy Rzeszowskim Domu Kultury. Nie zważając na pogodę za oknami gorąco zapraszamy!

21 grudnia WIGILIA MIEJSKA

21 grudnia zapraszamy na Wigilię Miejską z tradycyjnymi polskimi potrawami. Życzenia mieszkańcom złożą władze miasta i województwa, będzie wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie, a harcerze przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. Wieczór uświetni występ Muzycznego Zaułka, który na scenie zaprezentuje największe świąteczne przeboje.

22 grudnia XV PODKARPACKIE REGIONALIA

 XV Podkarpackie Regionalia pod hasłem „Agro- gwiazdka” to niepowtarzalna okazja, aby skosztować smaków i poczuć aromat Świąt Bożego Narodzenia, by wypełnić stoły tradycyjnymi świątecznymi potrawami:- producenci branż spożywczych, wędliniarskich, owoców i warzyw
- wyroby Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych szkół gastronomicznych
- pierogi, ryby, sery, miody, makowce, serowce oraz wiele innych smakołyków

Podczas Podkarpackich Regionalii odbędą się m.in.:

- pokaz kulinarny szefa kuchni
- pokaz florystyczny oraz pokaz rękodzieła artystycznego
- gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami.

 


Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Przemyślu

Jako że Przemyśl zawsze leżał na skrzyżowaniu handlowych traktów, już przed wiekami słynął z licznych targowisk i jarmarków. Dlatego też Prezydent Miasta Przemyśla chcąc powrócić do tradycji, już po raz kolejny organizuje na staromiejskim Rynku Świąteczny Kiermasz.

W związku z powyższym, jest nam niezmiernie miło już dziś zaprosić wszystkich mieszkańców Przemyśla i okolic, a także goszczących tutaj turystów na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy!

W piątek, 14 grudnia Rynek Starego Miasta rozbłyśnie bogactwem kolorów, zapachów i dźwięków Świątecznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jeśli więc jeszcze nie macie żadnych pomysłów na prezenty pod choinkę, nie martwcie się wcale! Na Jarmarku znajdziecie mnóstwo cacuszek, które idealnie się sprawdzą jako świąteczne upominki. Na naszych straganach będzie można znaleźć m.in. szopki, bombki choinkowe, wigilijne dekoracje i stroiki, wyroby rękodzielnicze, biżuterię, szkło, kalendarze i choinki. Nie zabraknie również świątecznych przysmaków: pierogów, uszek, domowych ciast, ciasteczek, wędlin, serów, miodów, ryb, grzańców i wielu, wielu innych...

Ponadto jarmarkowi towarzyszyć będą warsztaty i konkursy dla dzieci, degustacje i zabawy.

w piątek - 14 grudnia - w godzinach 12.00 – 19.00

w sobotę – 15 grudnia – w godzinach 10.00 – 19.00

oraz w niedzielę – 16 grudnia – w godzinach 10.00 – 19.00

18. Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy

Termin: 16.12.2018 r.

Miejsce: klub Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Głównym celem Jarmarku jest promowanie sztuki ludowej regionu. Na kiermaszu swoje rękodzieła związane z tym świątecznym okresem wystawią twórcy z Podkarpacia. Zaproszony zespół folklorystyczny zaśpiewa kolędy i pastorałki, a także zaprosi na degustację potraw wigilijnych.

Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Szopki domowe i akcesoria kolędnicze”, który skierowany jest do osób dorosłych oraz do młodzieży i dzieci z „mistrzem” (czyli mistrz i uczeń).

 


Kiermasz Bożonarodzeniowy w Krośnie

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas pachnącej i uroczystej Wigilii, odwiedzin, prezentów, kolęd, wspólnego spędzania czasu w refleksji, radości i spokoju. Świąteczna atmosfera zagościła już na pewno wśród twórców rękodzieła artystycznego i Kół Gospodyń Wiejskich. Trwają prace nad ozdobami świątecznymi, stroikami, a myśli krążą wokół wypieków i wyrobów świątecznych.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie po raz kolejny zaprasza na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 16 grudnia 2018 roku, w godzinach od 9.00 do 16.00 na wszystkich piętrach holi wystawienniczych.

Lokalizacja : Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, hole, ul. Kolejowa 1, Krosno

 


Jarmark Bożonarodzeniowy w Jarosławiu

W dniach 18 - 22 grudnia na jarosławskim Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na jarmarcznych stoiskach znajdą się produkty o charakterze regionalnym oraz świątecznym, takie jak np.: ceramika artystyczna, zabawki, artykuły świąteczne (w tym ozdoby choinkowe), wyroby regionalne, pamiątki, rękodzieło, wypieki świąteczne, ryby, sery, pieczywo, słodycze, miody, itp.

 


Powiatowy Jarmark Świąteczny w Mielcu

Masa atrakcji oraz tysiące pomysłów na prezenty – to wszystko czeka na odwiedzających Powiatowy Jarmark Świąteczny w Mielcu. Impreza już w najbliższą niedzielę, 16 grudnia.

Świąteczne „miasteczko” już po raz drugi zlokalizowane zostanie w Rynku Starego Mielca. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 19. Na jarmarku wystawi się rekordowo wielu, bo blisko 70 wystawców z całego regionu. Na przygotowanych przez nich stoiskach będzie można znaleźć cały ogrom świątecznych przysmaków, własnoręcznie wykonywanych ozdób bożonarodzeniowych i całe mnóstwo pomysłów na prezenty. Będą to m.in.:

 • ozdoby bożonarodzeniowe tj. bombki, łańcuchy

 • stroiki, wianki

 • choinki

 • rękodzieło z papieru

 • wyroby drewniane

 • kompozycje z kwiatów

 • obrazy

 • ręcznie wykonane kartki świąteczne

 • ciasta i ciasteczka domowego wypieku

 • świąteczne pierniczki

 • domowe pieczywo, w tym np. chleby bezglutenowe

 • przetwory

 • oscypki

 • chałwy

 • miody i produkty pszczele (pyłek, pierzga, propolis)

 • przysmaki bożonarodzeniowe na gorąco

 • regionalne produkty spożywcze

 • mega żelki, krówki smakowe

 • naturalne oleje tłoczone na zimno

 • własnoręcznie robiona karma dla ptaków

 • rzeźba ludowa, zabawki ludowe

 • maskotki ręcznie wykonywane

 • wyroby na szydełku

 • autorska biżuteria z kamieni półszlachetnych

 • torby filcowe i bawełniane

 • odzieżowe dodatki zimowe

 • ręczniki, poduszki

 • pantofle regionalne

 • meble rattanowe

 


Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli

W niedzielę 16 grudnia Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zaprasza na Stalowowolską Wigilię Miejską. Do tradycyjnych wydarzeń tego wieczoru należą: przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju, obrzęd wigilii katolickiej, łamanie się opłatkiem, wieczerza wigilijna oraz śpiewanie kolęd.

W tym roku przygotowano również dodatkowe atrakcje, które rozpoczną się już o godz. 11.00 i potrwają do godz. 19.00. Przede wszystkim na Placu Piłsudskiego zagości żywa szopka z udziałem Maryi i Józefa, pastuszków oraz zwierząt. To wizyta specjalnych gości z Kochan, gdzie od kilku lat odbywają się legendarne już jasełka. Animatorki zaproszą do stoisk, na których będzie można własnoręcznie wykonać kartki z życzeniami na święta czy też ozdobić pierniki. A na Jarmarku Świątecznym rzemieślnicy zaproponują oryginalne prezenty, ozdoby świątecznego stołu czy też choinki.

Wieczorną część rozpocznie koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej MDK pod kierunkiem Mieczysława Parucha. Następnie ogłoszony zostanie zwycięzca w konkursie na najciekawszy list na temat „Co Miasto Stalowa wola powinno otrzymać od Świętego Mikołaja?”. Jego autor bądź autorka wspólnie z Prezydentem Miasta rozświetlą miejską choinkę.

Wśród śpiewających kolędy usłyszymy zespoły wokalne kierowane przez siostrę Ewę Kitlińską: Scholę Dziecięcą „Florianki” oraz Scholę Młodzieżową „Misericordias”, a także Grupę Kolędniczą z Jastkowic.

W tym dniu nie zabraknie też kuchni polowej, która w godz. 11.00 – 15.00 częstować będzie bigosem, a po zakończeniu Obrzędu Wigilii Katolickiej, ok. godz. 16.50, zaprosi na degustację kapusty z grochem.

WIGILIA MIEJSKA

16 grudnia 2018 / niedziela
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli

godz. 11.00 – 19.00

Żywa szopka

Jarmark Świąteczny

godz. 15.30

Rozstrzygnięcie konkursu na list do św. Mikołaja

Rozświetlenie miejskiej choinki

Betlejemskie Światło Pokoju

Obrzęd Wigilii Katolickiej

Dzielenie się opłatkiem

Wieczerza wigilijna

Wspólne śpiewanie kolęd

 


Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy

Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol oraz Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale zapraszają na IV Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 16 grudnia na Rynku Miejskim.

 


XII Kiermasz Świąteczny w Iwoniczu Zdroju

Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu Zdroju serdecznie zaprasza na XII Kiermasz Świąteczny „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Kiermasz odbędzie się 16 grudnia 2018 r.
Wystawa czynna od godz. 9.30 do 17.00.
Wstęp wolny!

 


Jarmark Bożonarodzeniowy w Rymanowie Zdroju

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rymanowie Zdroju odbędzie się w dniu 16 grudnia o godzinie 13:30 w Parku nad Czarnym Potokiem.
W programie:

- życzenia świąteczne i łamanie się opłatkiem
- Wigilia - widowisko przygotowane przez KGW Sieniawa
- obrzęd kolędniczy w wykonaniu dzieci i młodzieży
- życzenia
- koncert kapeli Ludowej Rymanowianie

 


Jarmark Bożnarodzeniowy w Lesku

Burmistrz Miasta i Gminy Lesko oraz Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zapraszają na JARMARK BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się w dniach 21, 22 i 23 grudnia na Małym Rynku (Plac Pułaskiego - obok cukierni Szelca).

W programie m.in. świąteczny kiermasz, wspólne kolędowanie, rozstrzygnięcie konkursu na świąteczne przebranie oraz konkursu grup kolędniczych, a także życzenia burmistrza dla mieszkańców.

 


III Ustrzycki Jarmark Bożonarodzeniowy

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych zaprasza na III Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 16 grudnia br. w hali widowiskowo – sportowej w Ustrzykach Dolnych.

Jarmark potrwa od godz. 10:00 do 16:00.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla odwiedzających m.in.:

 • stoiska z ozdobami choinkowymi,

 • prezentacja wyrobów lokalnych rzemieślników i artystów,

 • potrawy i słodkości świąteczne,

 • występy artystyczne.

***

Pozostałe propozycje:

Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy  

Dębica: Jarmark Bożonarodzeniowy i IV Świąteczny Bieg Przebierańców 

Dubiecko: Kiermasz świąteczny

Głogów Małopolski: kiermasz bożonarodzeniowy 

Horyniec Zdrój: Kiermasz świąteczny  

Jasło: Kiermasz Bożonarodzeniowy 

Komańcza: Kiermasz świąteczny   

Leżajsk: Jarmark Świąteczny 2018

Sanok: Wigilijne spotkanie mieszkańców 

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij