Preferencyjne pożyczki między innymi na poprawę efektywności energetycznej

Sukces podkarpackich strażaków na 13 Mistrzostwach Świata Strażaków

Opublikowano: 2018-09-21 23:00:00, przez: admin, w kategorii: Region

PODKARPACKIE. Impreza odbywała się od 10 do 17 września pod patronatem organizacji World Firefighters Games WA Inc. w Chungju w Korei Południowej.

Podkarpacka ekipa liczyła czterech zawodników, członków klubu „SKP Strażak”. Nasi strażacy wzięli udział w zawodach biegowych Cross Country i biegach ulicznych na 10 i 5 km.

W rozegranym 15 września biegu Cross Country na dystansie 7,5 km, Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie został Mistrzem Świata Strażaków w kategorii wiekowej 35-45 lat, a Robert Kubit z KM PSP w Krośnie - Wicemistrzem Świata Strażaków w kategorii wiekowej poniżej 34 lat.
Piąte miejsce w kategorii wiekowej poniżej 34 lata zajął trzeci z Polaków Marcin Biedka z KM PSP w Krośnie.

Z kolei w biegu ulicznym na 10 km bezkonkurencyjny znów okazał się Andrzej Szpunar. Rzeszowianin na mecie zameldował się z czasem 34.38 min, jako pierwszy spośród wszystkich uczestników biegu, wygrywając swoją kategorię wiekową (35-44 lata). Robert Kubit dystans 10 000 metrów pokonał w czasie 37.22 min, co pozwoliło mu na zdobycie srebrnego medalu w kategorii wiekowej 30-34 lata. Marcin Biedka wystartował w biegu na 5 km i ukończył go na drugim miejscu w kategorii wiekowej 30-34 lata (czas - 19.40 min) zdobywając srebrny medal.